آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60363
تاریخ انتشار : 7 مهر 1393 11:51
تعداد بازدید : 971

شرایط عجیب مکالمه با موبایل در کره شمالی

با رشد دسترسی به تلفن های همراه در کره شمالی، این کشور کمونیستی قوانینی را برای چگونگی استفاده از تلفن های همراه ارایه کرد.
موبنا- کره شمالی یکی از ایزوله ترین کشورهای دنیاست که تا چند سال پیش مردم اجازه استفاده از تلفن های همراه را نداشتند و هم اکنون بر اساس قوانین خاصی از این دستگاه ها بهره می برند. با این حال باز هم دولت کمونیستی کره شمالی قواعد و قوانین خاصی را برای استفاده از گوشی های موبایل در رونامه های رسمی این کشور منتشر کرده است.
بر این اساس گزارش آژانس خبری Yonhap، در این کشور مقاله ای با تیتر «قواعد زبانی در مکالمات تلفنی» به چاپ رسیده که روی اهمیت رفتار مناسب در استفاده از تلفن های همراه تاکید می کند.
در این مقاله آمده: هر روز در جوامع امروزی گوشی های موبایل بیش از پیش مورد استفاده قرار می گیرند بنابراین نادیده گرفتن بسیاری از قواعد و آداب و رسوم استفاده از آن امری طبیعی است.
برخلاف تفن های ثابت، گوشی های موبایل دستگاه های شخصی هستند که افراد هنگام تماس یکدیگر را می شناسند، بنابراین با توجه به شناخت افراد نسبت به یکدیگر در بسیاری از موارد خودشان را معرفی یا سلام نمی کنند.
بنابر گزارش چاپ شده در یک روزنامه محلی در کره شمالی، اگر شخص تماس گیرنده خود را معرفی نکرد، شخص دریافت کننده تماس موظف است سلام کرده و از وی بپرسد، آیا شما فلانی هستید. در غیر این صورت فرد تماس گیرنده باید این موضوع را به وی گوشزد کند.
همچنین مکالمه با صدای بلند یا بحث کردن در مکان های عمومی ممنوع است.
با این همه کره شمالی قواعد سختگیرانه ای در راستای جلوگیری از ارتباط مردم این کشور با سایر کشورهای دنیا اعمال کرده است.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :