آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60416
تاریخ انتشار : 8 مهر 1393 10:55
تعداد بازدید : 998

ارایه رایگان کیف پول الکترونیکی

11 میلیون ایرانی جیرینگی پول می پردازند

خدمات سیستم کیف پول همراه به گفته مدیر عامل شرکت جیرینگ در حال حاضر رایگان به کاربران ارایه می شود و با توجه به قیمت تمام شده استفاده از دستگاه های کارتخوان برای مشتریان، برای خریدهای کم قیمت مناسب تر است.

فناوران- کیف پول همراه یا جیرینگ سامانه ای برای مدیریت امور مالی است که از آن می توان برای انتقال پول، خرید شارژ سیم کارت اعتباری، پرداخت قبوض، خرید و سایر خدمات پرداخت روزمره استفاده کرد. این سامانه بر بستر USSD ارایه می شود و برای استفاده از آن نیازی به داشتن حساب بانکی، گوشی هوشمند و یا نصب نرم افزار بر روی تلفن همراه نیست.

علیرضا طلوع، مدیرعامل جیرینگ دیروز در یک نشست خبری با بیان این که خدمات کیف پول این شرکت در ابتدا به صورت رایگان به کاربران ارایه خواهد شد گفت: با توجه به این که در حال حاضر بانک مرکزی تصمیم دارد برای تراکنش های دستگاه های کارت خوات 200 تا 300 تومان کارمزد دریافت کند، خریدهای با قیمت پایین برای مشتریان نمی ارزد، بنابراین سیستم کیف پول می تواند روش خوبی برای انجام این گونه خریدها باشد.

وی با بیان این که قیمت تمام شده تراکنش ها از طریق سییستم تلفنی کیف پول کمتر خواهد بود، افزود: ممکن است بعدا طبق ساختار بانک مرکزی سرویس های کیف پول برای مشتریان هزینه داشته باشد.

مدیر عامل شرکت جیرینگ ادامه داد: به دلیل این که شرکت جیرینگ مثل بانک ها از رسوب و گردش پول درآمد ندارد، بعدا از مشتریان کارمزد دریافت خواهد کرد اما مبلغ این کارمزد کم خواهد بود. طلوع درباره ارایه مجوز برای راه اندازی سیستم کیف پول گفت: قرار بود مجوز زودتر صادر شود با این حال شرکت جیرینگ انحصار راه اندازی سیستم کیف پول را ندارد و به نظر من نباید دراین زمینه محدودیت قایل شد. یکی از ابزارهایی که می توان برای پرداخت استفاده کرد تلفن همراه است و ممکن است در این زمینه هر تکنولوژی دیگری نیز قابل استفاده باشد.

مدیر عامل شرکت جیرینگ با بیان اینکه در حال حاضر کدهای شرکت جیرینگ در بازار در حال استفاده است، خاطرنشان کرد: برای حفظ امنیت پرداخت ها از طریق تلفن همراه با شبکه بانکی و USSD و شبکه شاپرک اتصال برقرار شده است و بانک ها می توانند از این طریق تست های امنیتی را انجام دهند.

وی با تاکید بر این که در حال حاضر مشترکان سیستم جیرینگ از خدمات خرید شارژ، قبوض و دریافت موجودی بانکی استفاده می کنند، گفت: هدف آینده شرکت جیرینگ تمرکز بر ارایه خدمات خرید اینترنتی و توسعه سرویس مارکت است و در نظر داریم که خریدها از طریق فروشگاه های اینترنتی با استفاده از تلفن همراه امکان پذیر باشد.

مدیر عامل شرکت جیرینگ با بیان این که در حال حاضر 60 تا 70 درصد از تراکنش های فضای مجازی از طریق سیستم جیرینگ صورت می پذیرد گفت: عمده ترین خریدهای مشترکان این سیستم مربوط به پرداخت قبوض می شود و متوسط خرید شارژ از طریق سیستم جیرینگ بین 2500 تومان تا 3000 تومان است. طلوع با بیان این که 34 میلیون نفر تا به حال سیستم کیف پول همراه خود را راه اندازی کرده اند افزود: با این حال تعداد کاربران فعال این سیستم 11 میلیون نفر است. وی خاطرنشان کرد: شرکت جیرینگ انتظار داشت مجوز برای فعالیت های مختلف سیستم کیف پول از سوی بانک مرکزی زودتر ارایه شود با این حال این سیستم در حال حاضر در حوزه اپراتوری مجوز دارد و در حوزه بانکی گرفتن مجوز منوط به راه اندازی سامانه سپاس است. مدیر عامل شرکت جیرینگ با بیان این که سیستم کیف پول همراه زودتر از تکنولوژی کارتخوان در کشور در بین مردم ترویج پیدا خواهد کرد، افزود: تجربه دنیا نشان می دهد که استفاده از هر تکنولوژی جدیدی نیازمند زمان برای فرهنگ سازی است. برای مثال سیستم کارتخوان 10 سال است که به کشور وارد شده و تنها در دو یا سه سال اخیر در بین مردم جا افتاده است با این حال پیش بینی می شود زمان فراگیری سیستم کیف پول تا دو سال طول بکشد.

طلوع در بخش دیگری از این نشست با بیان اینکه روزانه 11 میلیون نفر از طریق سیستم جیرینگ شارژ، قبض و یا موجودی دریافت می کنند گفت: سهامدار اول این شرکت اپراتور همراه اول است و تنها یک شرکت خصوصی دیگر نیز در شرکت جیرینگ سهم دارد.

مدیر عامل شرکت جیرینگ همچنین با تاکید بر این که لازم است پرداخت ها به سمت استفاده از کیف پول بانکی برود گفت: پرداخت هایی مانند پرداخت شارژ، مترو، سوخت، قبوض و پارک متر می تواند با استفاده از این سیستم صورت گیرد که در حال حاضر دو خدمت خرید شارژ و پرداخت قبوض در حال ارایه است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :