آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60420
تاریخ انتشار : 8 مهر 1393 11:10
تعداد بازدید : 933

واکنش ورزش به ضرب الاجل یک ماهه

قوه قضاییه به جای مسدودسازی با خاطیان برخورد کند

در پی ارسال نامه ای از سوی قوه قضاییه به وزیر ارتباطات برای فرآهم آوری زمینه و بستر مسدودسازی شبکه های اجتماعی نظیر واتس آپ، وایبر و تانگو ظرف یک ماه آینده، دبیرکمیته ملی فضای مجازی جوانان وزارت ورزش و جوانان، گفت: برخورد با ابزار ارتباطی کار درستی نیست، بلکه باید با افراد خاطی و کسانی که در جهت سوء از این وسایل فعالیت می کنند، برخورد شود.
ایسنا - محمدرضا رستمی گفت: پاک کردن صورت مساله هیچ کمکی به جامعه ما نمی کند و برخورد با ابزار ارتباطی موجب دستیابی به نتایج مطلوب نمی شود. به جای ایجاد محدودیت های شدید برای استفاده از شبکه هایی مانند وایبر و واتس آپ باید با خاطیان و افرادی که از این وسایل به صورت هدفمند برای اهداف خود سوءاستفاده می کنند، برخورد شود.
وی تاکید کرد: به طور قطع قوه قضاییه با توجه به منابع غنی اطلاعاتی و نظارتی موجود می تواند نسبت به شناسایی و برخورد با خاطیان اقدام کند.
مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور جوانان افزود: ابزاری مانند واتس آپ و وایبر می تواند هم در جهت مفید و هم در جهت مضر مورد استفاده قرار بگیرند و به صرف اقدامات مجرمانه تعداد اندکی از افراد جامعه نباید جوانان را از استفاده سالم و سازنده از آنها محروم کنیم.
وی با تاکید بر ضرورت برخورد قاطع با سناریوپردازان و افراد خاطی گفت: کسانی که در جهت خلاف قانون و مسایل اجتماعی و دینی در شبکه های اجتماعی مانند وایبر و واتس آپ فعالیت می کنند باید شناسایی و با آنان برخورد شود. البته برخی از افراد ناپخته هستند و ابزار سوءاستفاده سودجویان قرار می گیرند. آنان کاربران عادی هستند و ممکن است به خاطر اعتراض های شخصی خود استفاده های غلطی از شبکه های اجتماعی بکنند.
رستمی گفت: مسدود کردن وایبر و واتس آپ مانند ممنوع کردن استفاده از خودرو به بهانه بهره گیری سارقان و غارتگران از آن است. همانگونه که نمی توان به صرف استفاده برخی از افرادسودجو جلوی بهره گیری همه از خودرو را گرفت. نباید بهره گیری از شبکه های اجتماعی را محدود کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :