آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60436
تاریخ انتشار : 8 مهر 1393 11:35
تعداد بازدید : 1306

مهلت یک هفته‌ای بازار کامپیوتر به خریداران

تا گران نکرده ایم، بخرید!

اگر چه فعالان بازار کامپیوتر از ثبات قیمت کالاهای کامپیوتری به ویژه نوت بوک و تبلت در بازار یک هفته اخیر خبر می دهند، اما بررسی ها گویای این است که قیمت برخی از کالاهای پرمخاطب نظیر نوت بوک هفته گذشته در حدود 30 تا 60 هزار تومان افزایش یافته است.

 

مریم عسگری

بررسی و مقایسه قیمت کالاها در هفته گذشته و هفته جاری به خوبی مشخص می کند که برخی از نمونه های نوت بوک با افزایش 50 تا 60 هزار تومانی قیمت و همچنین اکثر نمونه های موجود در بازار با رشد 30 تا50 هزار تومانی قیمت مواجه شده اند.
اما فعالان این افزایش قیمت را انکار می کنند و می گویند: به دلیل اینکه بازار به تازگی به رونق نسبی رسیده، هر نوع افزایش قیمتی به ضرر ما تمام می شود و به همین دلیل قیمت ها را تغییری نداده ایم.
محمد سرابی، یکی از فعالان بازار کامپیوتر پایتخت در این باره می گوید: ما یک فرصت یک هفته ای به خریداران نوت بوک و تبلت داده ایم که برای خرید کالاهای مورد نیاز اقدام کنند و پس از به پایان رسیدن موعد مقرر در صورت ثبات یا رشد قیمت ها برای افزایش قیمت کالاها اقدام می کنیم.
یکی دیگر از فعالان بازار کامپیوتر هم با تایید گفته های همکارش می گوید: از اوایل هفته گذشته که قیمت ها روندی  صعودی در پیش گرفت باید برای افزایش قیمت کالاها اقدام می کردیم؛ اما به این نتیجه رسیدیم که رشد قیمت نه تنها مشکلی را حل نمی کند، بلکه به راکد شدن بازار نیز منجر می شود.
این فعال بازار افزود: به طور حتم در بازار هفته آینده کامپیوتر با افزایش قیمت کالاهای کامپیوتری، به ویژه نوت بوک مواجه خواهیم شد. چرا که علاوه بر افزایش نرخ دلار با افزایش هزینه های جانبی نیز مواجه شده ایم و کسبه بازار دیگر توان مقاومت در برابر رشد قیمت را ندارند.
به گفته وی، از سویی فعالان بازار از افزایش قیمت ها هراسانند و معتقدند که افزایش قیمت ها به رکود بازار کامپیوتر منجر می شود.
این فعال بازار موضوع گرانی کالاهای کامپیوتری را تکذیب کرده و می گوید، برخی از فعالان بازار برای افزایش قیمت اقدام کرده اند.ولی اکثرا قیمت ها نسبت به هفته های قبل ثابت بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :