آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60437
تاریخ انتشار : 8 مهر 1393 11:36
تعداد بازدید : 1222

تصویب مشوق های صادراتی برای محصولات های تک

رییس سازمان توسعه تجارت گفت: در شورای عالی صادرات، مشوق های صادراتی برای کالاهای با ارزش افزوده بالا و های‎تک مصوب شده و تلاش می شود برای سال آینده در ردیف بودجه در نظر گرفته شود تا فعالیت های صادراتی افزایش یابد.

ایسنا- ولی اله افخمی راد  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در مباحث اخیر که در دولت تحت عنوان خروج از رکود مطرح شده، پیشنهاداتی ارایه شد که باید در جهت تقویت تقاضا اقدام شود و به تبع آن عرضه و تولید بیش از گذشته افزایش یابد.
وی گفت: اگر بخواهیم تقاضای داخلی را تحریک کنیم باید پول بیشتری در اختیار متقاضیان قرار گیرد و همین موضوع منجر به افزایش نقدینگی می شود و به نوعی می تواند تورم زا باشد اما اگر تقاضا در بخش خارجی ایجاد شود و تولیدکننده کالا بداند که خریدار خارجی وجود دارد تقاضا ارزآور می شود و تورمی نیز ایجاد نمی کند چون مبتنی بر تولید و افزایش آن است.
رییس سازمان توسعه تجارت همچنین در خصوص مشکلاتی که تجار در بحث جابجایی پول دارند، گفت: امیدواریم بانک ها بتوانند در چند نقطه مرزی شعبه ای از بانک و صرافی داشته باشند که جابجایی پول و ارز در آن به راحتی و با امنیت بالایی صورت گیرد.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :