آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60439
تاریخ انتشار : 8 مهر 1393 11:38
تعداد بازدید : 1346

برگزاری چهار کارگاه تخصصی افتا در روز نخست نمایشگاه امنیت سایبری

کارگاه های آموزشی «BIG Picture of Security» و « دغدغه های امنیتی مهاجرت به دنیای نرم افزارهای آزاد» در نمایشگاه امنیت سایبری ایران برگزار شد.
فناوران- این دو کارگاه آموزشی روز شنبه در سالن همایش مرکز آفرینش های هنری خیابان حجاب در حاشیه نخستین نمایشگاه امنیت سایبری ایران برگزار شد.
 کارگاه‎های آموزشی روز اول
در کارگاه آموزشی BIG Picture of Security که از ساعت 11 الی 12 برگزار شد، مباحث مربوط به جایگاه امنیت در سازمان ها و بررسی درک تصویر بزرگ امنیت یا Big Picture امنیت تشریح شد.
در دومین کارگاه که به عنوان کارگاه آموزشی دغدغه های امنیتی مهاجرت به دنیای نرم افزارهای آزاد از ساعت 15الی 16 روز اول نمایشگاه برگزار شد، موضوع مهاجرت بستر و سامانه های فناوری اطلاعات کشور به فناوری‎های دنیای نرم افزارهای آزاد (FLOSS) مورد بررسی قرار گرفت. در این کارگاه ضمن مروری بر مفاهیم نرم‎افزارهای آزاد و دلایل لزوم مهاجرت به آنها، مهم‎ترین دغدغه های مدیران و متولیان فناوری اطلاعات سازمان‎ها و نهادها مطرح و روش فایق آمدن بر هرکدام تشریح شد.
 کارگاه‎های آموزشی روز دوم
همچنین در روز دوم نمایشگاه امنیت سایبری کارگاه های آموزشی چالش‎های پیاده‎سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات(ISMS)» و مدیریت زمان و استرس شغلی در امنیت برگزار شدند. 
در کارگاه اول با عنوان چالش های پیاده سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات(ISMS) که از ساعت 11 الی 12 برگزار شد، چالش ها و مشکلات استقرار این سیستم اطلاعاتی در سازمان ها همچون بلوغ سازمانی، منابع مورد نیاز، قلمرو سیستم، مقاومت سازمانی و برون سپاری و تعداد مسوولیت های امنیتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
کارگاه دوم با عنوان مدیریت زمان و استرس شغلی در امنیت برگزار شد که در این کارگاه روش های برنامه ریزی صحیح برای انجام وظایف کاری به ویژه در زمان های پاسخگویی به رخدادهای امنیتی و مدیریت استرس تشریح شد. بر اساس اعلام دبیرخانه برگزاری اولین نمایشگاه امنیت سایبری ایران، طی چهار روز برپایی این نمایشگاه در مجموع هفت کارگاه آموزشی مختلف با هدف افزایش آگاهی و دانش علاقه‎مندان نسبت به بحث امنیت اطلاعات و ارایه بعد علمی نمایشگاه درخصوص مباحث امنیت برگزار خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :