آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60443
تاریخ انتشار : 8 مهر 1393 11:43
تعداد بازدید : 1784

در دانشگاه ام‌آی‌تی آمریکا انجام شد

ایرانی ها شارژر مغناطیسی موبایل ساختند

«دینا کتابی» و همکارانش در دانشگاه ام.آی.تی موفق به ساخت دستگاهی به نام MagMIMO شده اند که قادر به شارژ تلفن همراه از راه دور با استفاده از میدان مغناطیسی است.
ایسنا- دانشمندان ام آی تی برای حل این معضل، دستگاه جدیدی را طراحی کرده اند که گوشی تلفن همراه را در هر نقطه ای تنها با یک اشاره و با استفاده از میدان مغناطیسی شارژ می کند و دیگر برای شارژ نیازی به دو شاخ و سیم نخواهد بود.
دینا کتابی، سرپرست این گروه تحقیقاتی می گوید: ممکن است شارژر بدون سیم هم اکنون نیز موجود باشد، اما آنها چنان که شما انتظار دارید قابل انعطاف نیستند.
وی افزود: کاربر با استفاده از پدهای شارژ، گوشی خود را از جیب خارج کرده و آن را دقیقا روی مکان مشخص پد قرار می دهد تا شارژ شود، اما ما قصد داشتیم بدون محدودیت دستگاهی را طراحی کنیم که فقط در چند دقیقه گوشی را شارژ کند تا گوشی زمانی که روی میز قرار دارد یا حتی زمانی که در جلسه حضور دارید و هر مکان دیگری شارژ شود.
مشکلات جهت یابی نمونه ساخته شده این دستگاه اکنون برطرف شده و با استفاده از Wi-Fi به رایانه متصل می شود و سیگنال ها افزایش می یابد، اما در عوض استفاده از امواج رادیویی MagMIMO از میدان مغناطیسی استفاده می کند.
آرایش خاص سیم پیچ ها، منجر به ایجاد میدان مغناطیسی شده و زمانی که میدان مغناطیسی گوشی مختل می شود، MagMIMO با میدان های مغناطیسی متفاوت توسط سیم پیچ های موجود، گوشی را یافته و بر آن متمرکز می شود. میدان های مغناطیسی یکدیگر را تقویت کرده بنابراین با قدرت تمام گوشی را شارژ می کنند.
میدان مغناطیسی موجب جریان الکتریکی در سیم پیچ شده و تلفن های مجاور را نیز شارژ می کند.
محققان در کنفرانس بین المللی تلفن همراه و شبکه در هاوایی توانستند با فاصله 30 سانتی متری در 5 ساعت گوشی کاملا خالی از شارژ iPhone 4 را 100 درصد شارژ کنند. شارژ با این وسیله حتی زمانی که گوشی در جیب شما قرار دارد نیز ادامه دارد. این اختراع شگفت انگیز نشانگر آینده ای است که دیگر نیازی به شارژر سیمی نبوده و مانند شبکه Wi-Fi می توان در هر مکانی دستگاه های الکتریکی را شارژ کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :