آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60464
تاریخ انتشار : 9 مهر 1393 10:33
تعداد بازدید : 1376

بازار علنی خرید و فروش سیم کارت های فعال

علیرغم مصوبات قانونی و اطلاع رسانی اپراتورها برای مقابله با فروش سیم کارت های فعال، اما بازار این کالا همچنان فعال و دارای مشتری است.

خبرگزاری فارس- گشتی در بازار سیم کارت کشور، نشان می دهد همچنان خرید و فروش سیم کارت های فعال، یکی از ارکان این بازار است.

علیرغم مصوبه قانونی کمیسیون تنظیم مقررات برای ممنوعیت ثبت بیش از 10 سیم کارت به نام یک فرد، اما همچنان سیم کارت هایی فعال به نام افراد در بازار وجود دارد. از سوی دیگر در مقاطعی یکی از اپراتور های تلفن همراه، عواقب فروش سیم کارت های فعال و عدم انتقال مالکیت را متذکر شد.اما هنوز بازار سیم کارت های فعال مشتری خود را دارد.

در این بازار قیمت سیم کارت همراه اول 45 هزار تومان، سیم کارت ایرانسل 30 هزار تومان و سیم کارت رایتل 60 هزار تومان اعلام می شود. قیمت اصلی سیم کارت های همراه اول 10 هزار تومان، سیم کارت ایرانسل 5 هزار تومان و سیم کارت رایتل 20 هزار تومان است.

علت قیمت گران تر سیم کارت رایتل ارایه خدمات نسل 3 عنوان می شود. یکی از فروشندگان این سیم کارت در باره مشتری های این کالا به خبرنگار فارس، گفت: اتباع خارجی، کلاهبرداران و افرادی که وقت و حوصله ثبت سیم کارت را ندارد، مشتری های سیم کارت های فعال هستند.

با توجه به علنی بودن این خرید و فروش در بازار، به نظر می رسد در صورت وجود عزمی برای مقابله با این پدیده، موضوع برای مشتری و نهادهای نظارتی قابل رویت است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :