آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60476
تاریخ انتشار : 9 مهر 1393 10:44
تعداد بازدید : 1270

تعداد مشترکان وایمکس اعلام شد

به گفته مدیر کل دفتر نظارت بر سرویس های فناوری اطلاعات رگولاتوری، تعداد مشترکان وایمکس در کشور به یک میلیون و دویست هزار مشترک رسیده و این رقم رو به افزایش است.

فناوران- علیرضا اصغریان گفت: اپراتورهای دارای پروانه وایمکس مطابق با پروانه تعهدات خود را در پوشش سرویس وایمکس در کشور به نتیجه رسانده اند.

وی با اشاره به برخی اصلاحیه ها و الحاقیه های پروانه اپراتوری وایمکس گفت: کمیسیون تنظیم مقررات در قالب “اصول حاکم بر تغییرات پروانه اپراتورهای وایمکس” نحوه ارتقاء پروانه فعالیت این اپراتورها را بررسی و تصویب کرد.

مدیر کل دفتر نظارت بر سرویس های فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: همچنین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در راستای ارتقاء پروانه اپراتورهای وایمکس متقاضی به ارایه فناوری های بالاتر از قبیل TD-LTE در کشور اقدام کرده است.

وی گفت: با انجام این اصلاحیه ها کیفیت سرویس وایمکس در کشور افزایش یافته و همچنین هزینه های آن کاهش می یابد.

اصغریان با بیان این که پوشش سرویس وایمکس در کشور مطابق با پروانه صورت گرفته است افزود: یکی از اپراتورها با تغییراتی که داشته به پوشش صد درصدی در مراکز استانها رسیده است.

مدیر کل دفتر نظارت بر سرویس های فناوری اطلاعات با بیان این که ارایه نسل های سوم و چهارم به اپراتورهای تلفن همراه تاثیری در توسعه وایمکس در کشور نخواهد گذاشت گفت: فناوری فیکس وایر لس پهن باند (وایمکس) در جهان نشان داده که متقاضیان خود را داشته و توسعه موبایل پهن باند ( فناوری شبکه نسل سوم روی تلفن همراه) تاثیری روی تعداد مشترکان این فناوری ندارد.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می تواند به اپراتورهای وایمکس متقاضی برای استان هایی که در آن حضور ندارند با شرایط مزایده قبلی اجازه فعالیت بدهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :