آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60489
تاریخ انتشار : 9 مهر 1393 11:23
تعداد بازدید : 1105

علی رغم مخالفت‎های بسیار:

خرید ساختمان برای تشکل ها در اتاق بازرگانی تهران تصویب شد

در جلسه روز گذشته هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی تهران با اخذ اکثریت آرا خرید ساختمان برای تشکل ها قطعی شد. این در حالی است که در این رای گیری تنها 29 نفر از اعضای هیات نمایندگان حضور داشتند. پیش از انجام رای گیری اعضای هیات نمایندگان در خصوص مخالفت و موافقت خود و دلایل نظرات خود صحبت کردند.

ایسنا- اسدالله عسگر اولادی رییس اتاق بازرگانی ایران و چین، خرید این ساختمان که پنجمین ساختمان اتاق بازرگانی تهران می شود را غیرضروری دانست و گفت: ذخیره 100 میلیاردی اتاق در ساختمان ها به نفع اعضاء نیست.

همچنین مجیدرضا حریری رییس کمیسیون مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران نیز در این رابطه گفت: با این که تصمیم داشتم تا آخر دوره حرف نزنم ، اما مجبور به مخالفت هستم از ساختمان خیابان مطهری استفاده نمی شود و به طور متروکه مانده و تبدیل به پارگینک روزنامه دنیای اقتصاد شده است. تشکل ها تحت مدیریت اتاق بازرگانی تهران هستند و اگر اتاق تهران قصد کمک دارد، باید ساختمانی که می خرد در اختیار اتاق ایران بگذارد تا تصمیم گیری ها در آنها انجام شود.

جمشید عدالتیان نیز خرید ساختمان و تزریق پول به تشکل ها را مانع از آزادی آنها دانست و گفت: اگر تشکل ها تبدیل به کارمندان اتاق شوند اثر گذاری و آزاد ی عمل خود را از دست می دهند.

مسعود دانشمند گفت: نفس حمایت از تشکل ها کار درستی است، اما برای این کار باید ساختمان ها را به منابع ایجاد درآمد تبدیل کنیم یعنی استفاده های تجاری و اداری از آنها بکنیم.

البته آل اسحاق در ادامه ی سخنان وی گفت: اتاق بازرگانی قانونا یک نهاد غیرانتفاعی است و حق درآمدزایی ندارد.

پدرام سلطانی نایب رییس اتاق ایران نیز گفت: ساختمان جدید اتاق ایران در حال تکمیل است و فضای جدید برای ارایه خدمات جدید ارایه می شود. اگر چند ماه تامل کنید و در صورت کافی نبودن فضا می توانیم از عنایت اتاق تهران بهره مند شویم.

در خاتمه جلسه با وجود این که فقط 29 نفر از اعضا در جلسه ماندند رای انجام شد و با اکثریت آرا خرید ساختمان جدید برای تشکل ها تصویب شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :