آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60495
تاریخ انتشار : 9 مهر 1393 11:29
تعداد بازدید : 1117

ارسال پیامک حین رانندگی ممنوع

نرم افزاری که مانع از تصادف می شود

برای هر شخصی به کرات پیش آمده که حین رانندگی به ارسال پیامک نیز پرداخته اما گاهی اوقات ارسال پیامک خسارات جبران ناپذیری مانند تصادف و مرگ عابرین پیاده را رقم می زند.

خبرگزاری مهر- تحقیقات و گزارشات مختلف نشان می دهد که رانندگان نیمی از آگاهی خود را با پاسخ تماس های تلفنی یا ارسال پیامک از دست می دهند.

این موضوع علاوه بر اینکه برای خود راننده خطرآفرین است می تواند تهدیدی برای جان انسان های دیگر نیز محسوب شود. اکنون یکی از مخترعان امریکایی با نام»اسکات تیبیتس» برنامه جدیدی را برای تلفن های همراه با عنوان “jammer” طراحی کرده که می تواند خطر تصادف و برخورد با عابرین پیاده را کاهش دهد.این برنامه همزمان با روشن شدن ماشین فعال می شود. اگر در حین رانندگی، راننده به ارسال پیامک یا پاسخ به تلفن همراه خود بپردازد، این برنامه به دلیل اینکه هنوز موتور ماشین روشن است، هرگونه تماس یا ارسال پیامک را تا توقف کامل خودرو قطع می کند.

مسوولان راهنمایی و رانندگی کشورها همواره به دنبال راه حلی بوده اند تا بتوانند رانندگان را از خطراتی که تلفن های همراه حین رانندگی ایجاد می کنند، آگاه سازند. از دیگر قابلیت های این نرم افزار می توان به عدم اجازه رانندگی به فرزندان کم سن و سال اشاره کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :