آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60496
تاریخ انتشار : 9 مهر 1393 11:31
تعداد بازدید : 1328

گوشی‌های هوشمندی که مثل آیفون 6 خم نمی‌شود

6 گوشی برای افراد بی دقت

هر سال همه تولیدکنندگان رقیب دنبال سوژه اند تا اپل را در چشم طرفدارانش تضعیف کنند. حتما همه طرفداران اپل به یاد دارند که چند سال پیش قطع و وصل شدن سیگنال های آنتن موضوع داغی بود که به آیفون نسبت داده شد و گفته می شد هنگامی که گوشی با دست چپ گرفته شود، سیگنال ها قطع می شود. امسال هم رقبا خم شدن این گوشی را بهانه کرده اند تا آیفون 6 را از چشم کاربران بیندازند. بر این اساس اپل جمعی از کارشناسان را دعوت و در حضور آنها اقدام به آزمایش آیفون پرداخت، اما سایت های خبری و رسانه ها دست بردار نیستند.بر این اساس بیزینس تایمز گزارشی به چاپ رسانده و گوشی هایی را معرفی و اعلام کرده که این گوشی های همانند آیفون خم نمی شوند و برای افراد بی دقت مناسبند که مراقب گوشی های شان نیستند.

گلکسی Note 3

گلکسی Note 3 را می توان یکی از محکم ترین فبلت های بازار در برابر خمیدگی و تحت فشار قرار گرفتن نامید.بدنه پلاستیکی Note 3 تحت فشار مقاوم است، به طوری که بدنه آن قادر است تا وزن 68 کیلوگرم را تحمل کند اما در نهایت بدشکل و صفحه نمایش از بدنه جدا می شود.این گوشی دارای صفحه نمایش 7/5 اینچی است و بدنه پلاستیکی می تواند مانع از شکستن بدنه شود.

Moto X

آزمایش های مختلفی روی گوشی های هوشمند برای مقایسه آیفون صورت گرفت تا درجه مقاومت همه آنها سنجیده شود، با این حال گوشی Moto X با وجود مناسب بودن قیمت آن نسبت به گوشی های دیگر، مقاومت زیادی دارد.در حالی که همه گوشی ها در این آزمایش شکستند، خمیده شدند یا نمایشگر آنها شکسته شد، نمایشگر Moto X هیچ آسیبی ندید.

G3

بخش پشتی بدنه G3 از مقاومت زیادی در برابر فشار برخوردار است.قاب این گوشی مقاومت فشار را تا 59 کیلوگرم تحمل می کند. بنابراین اگر یکی از گوشی های G3 ال جی را دارید درباره گذاشتن گوشی در جیب پشتی شلوارتان نگران نباشید.

گلکسی S5

برخلاف سایر گوشی های سری گلکسی سامسونگ، S5 هم ضدآب و هم مقاوم است.این گوشی از گواهینامه IP 67 بهره می برد و می توان در عمق یک متر، 30 دقیقه از آن استفاده کرد.اما درباره مقاومت این گوشی در میزان فشار وارده اطلاعی منتشر نشده است.

Xperia Z3

اگر برای خرید یک گوشی هوشمند برای استفاده در شرایط مرطوب برنامه ریزی می کنید، Xperia Z3 با وجود پشتیبانی از گواهینامه IP 68 گوشی مناسبی است.از این گوشی می توان در عمق 5/1 متری به مدت 30 دقیقه استفاده کرد.همه منافذ گوشی پوشیده شده و امکان نفوذ آب به داخل گوشی وجود ندارد.

iPhone 5

اگرچه آیفون 6 به دلیل مقاوم نبودن در برابر خم شدن سر و صدای زیادی کرد، اما آیفون 5 ظاهرا مقاومت بیشتری از این گوشی دارد.

این گوشی در برابر فشار مقاوم است و خم نمی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :