آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60503
تاریخ انتشار : 9 مهر 1393 11:36
تعداد بازدید : 1183

پلیس اروپا به دنبال قوانین جدید جرایم سایبری

پلیس بین المللی قاره اروپا موسوم به یوروپل خواستار وضع قوانینی تازه شد که توان نیروهای امنیتی به منظور مقابله با جانیان آنلاین را افزایش دهند.

خبرگزاری فارس- یوروپل معتقد است که قوانین موجود در مواردی ردگیری متخلفان را در فضای مجازی دشوار می سازند. نفوذ به نرم افزارهای تخصصی و دستکاری آنها، ایجاد بازارهای سیاه زیرزمینی و خرید و فروش کلمات عبور و اطلاعات کارت های اعتباری با هدف کسب سود مالی از جمله مشکلاتی است که پلیس برای مقابله با کلاهبرداران با آنها مواجه است. باید توجه داشت که کلاهبرداران و متخلفان ممکن است اطلاعات مسروقه را برای ماه ها یا حتی سال ها نگهداری کرده و سپس از آنها سوءاستفاده کنند و در چنین مواردی ردگیری آنها کار دشواری است.

براساس بررسی آژانس اطلاعات جنایی اتحادیه اروپا با عنوان ارزیابی تهدیدات ناشی از جرائم سازمان یافته اینترنتی ، قوانین فعلی میزان داده های قابل نگهداری توسط پلیس و مدت زمان این کار را محدود می کند و لذا پلیس نمی تواند به شیوه ای موثر متخلفان را شناسایی و تعقیب کند. در پایان این گزارش با توجه به رشد سریع تخلفات در فضای مجازی بر بازنگری سریع در قوانین موجود تاکید شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :