آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60606
تاریخ انتشار : 12 مهر 1393 11:13
تعداد بازدید : 867

سامانه آموزش های حقوقی در راه است

معاون رییس مرکز آمار و فناوری قوه قضاییه گفت: حدود 8 ماه است در حال بررسی سامانه ای تحت عنوان سَها - سامانه هدایتگر الکترونیکی - برای راهنمایی مردم در راستای حضورشان در دادگاه ها و محاکم قضایی هستیم.

ایسنا - سیامک رفعتی گفت: در حال حاضر در فاز مطالعه سامانه سَها قرار داریم. این سامانه دارای پیچیدگی های خاص خودش است که در واقع برای راهنمایی مردم تهیه شده و هدف ما از راه اندازی این سامانه این است که مردم ابتدا این سامانه را مطالعه کنند و متوجه شوند که آیا لازم است به دادگاه ها مراجعه کنند یا خیر و سپس در صورت لزوم به کجا و چگونه مراجعه کنند.

وی گفت: خدمات قضایی الکترونیکی فقط مربوط به خدمات دادگستری نیست، بلکه شامل خدمات سایر سازمان ها مانند سازمان زندان ها، پزشکی قانونی و ... می شود.

معاون رییس مرکز آمار و فناوری قوه قضاییه درباره آخرین وضعیت سامانه سخا - سامانه خدمات الکترونیک قضایی - گفت: مرحله اول این سامانه از مدت ها قبل راه اندازی شده و اکنون در حال مطالعه تجربه سایر کشورها مانند کره جنوبی هستیم تا بتوانیم این سامانه را ارتقا دهیم.

وی ادامه داد: در سامانه سخا از ابتدا بحث دادخواست و شکواییه مطرح بوده و ما با گذر زمان اظهارنامه را نیز به این سامانه اضافه کردیم.

این مقام قضایی گفت: اکنون در حال مطالعه در حوزه کیفری هستیم که چگونه می توانیم عناوین اتهامی را در این سامانه راه اندازی کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :