آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60614
تاریخ انتشار : 12 مهر 1393 11:19
تعداد بازدید : 1147

وعده رگولاتوری: مصوبه ۱۸۱ را اصلاح می کنیم

معاون بررسی های فنی و صدور پروانه رگولاتوری گفت: مصوبه ۱۸۱ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای رضایت فعالان حوزه اینترنت اصلاح می شود.

خبرگزاری تسنیم- صادق عباسی شاهکوه در ارتباط با اینکه چرا مصوبه 181 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تخفیف 35 درصدی پهنای باند را تنها برای شرکت های PAP دیده و تسهیلاتی را به ISP و ISDPهای مستقل از PAPها (شرکت های تأمین کننده پهنای باند) ارایه نداده است گفت: اول از هر چیز باید بگویم که هدف این مصوبه تنها ADSL بوده نه شرکت های PAP و مخابرات استانی؛ از سویی دیگر برای تأکید بر این موضوع متن مصوبه را اصلاح می کنیم.

وی درباره رسالت این مصوبه که اوایل اسفند سال 92 ابلاغ شد، گفت: در این مصوبه تعرفه پهنای باند اینترنت بین الملل صرفا برای ارایه خدمات اینترنت مبتنی بر فناوری ADSL برای شرکت های ارایه کننده این خدمات با 35 درصد کاهش روبرو شد.

او افزود: چنین مصوبه ای در راستای کاهش هزینه اینترنت در سبد خانوار با بررسی زنجیره هزینه های ارایه خدمات اینترنت از پهنای باند خریداری شده توسط زیرساخت تا سرویس ارایه شده به کاربر نهایی صورت گرفته است.

پیش از ابلاغ مصوبه 181 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تعرفه هر STM1 پهنای باند اینترنت بین الملل برای ارایه ADSL مبلغی حدود 38 میلیون تومان بود که بعد از آن به 24 میلیون تومان کاهش یافت. البته یکی از شرایط بهره مندی از این کاهش 35 درصدی تعرفه ها، اعمال 20 درصد کاهش تعرفه در هزینه نهایی مربوط به مشترکان عنوان شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :