آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60620
تاریخ انتشار : 12 مهر 1393 11:21
تعداد بازدید : 1216

رشد 8 درصدی سرمایه گذاری فاوا در خاورمیانه

با رشد سرمایه گذاری کشورهای خاورمیانه در فناوری های هوشمند، پیش بینی می شود که بازار ICT منطقه از 15 میلیارد دلار در سال 2014 به 20 میلیارد دلار در سال 2020 برسد.

فناوران- شرکت تحقیقاتی گارتنر پیش بینی کرده است که ضریب رشد هزینه کرد در فاوا در منطقه خاورمیانه امسال به 8 درصد برسد در حالی که متوسط رشد جهانی 1.2 درصد است. یکی از حوزه های مهم که موجب جلب این میزان سرمایه گذاری شده، توسعه ایده ها و برنامه های شهرهای هوشمند است که یکی از این برنامه ها در شهر دوبی پیگیری می شود.

رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات خاورمیانه، از متوسط جهانی بالاتر است و همین موضوع موجب شده که توجه متخصصان و کسب و کارها به این منطقه جلب شود. یکی از فرصت های رو در رو شدن با بازیگران اصلی فاوا در خاورمیانه نیز هفته فناوری جیتکس است که امسال از 12 تا 16 اکتبر (20 تا 24 مهر) در مرکز تجارت جهانی دوبی برگزار می شود.

در جیتکس امسال 3700 شرکت از 61 کشور حضور دارند و پیش بینی می شود که بیش از یکصد هزار نفر از 150 کشور از این نمایشگاه بازدید کنند. در هفته فناوری جیتکس، امسال 4 موضوع دانشی فناوری های هوشمند، رایانش ابری، بزرگ داده (Big Data) و موبیلیتی در مرکز توجه خواهد بود. هلال المری، مدیرکل واحد بازاریابی گردشگری و تجارت دوبی (DTCM) و مدیرعامل مرکز تجارت جهانی دوبی گفت: با استفاده از فرصت های فناوری برای ایجاد شرایط بهتر زندگی، دوبی به شهر هوشمند تبدیل خواهد شد و هفته فناوری جیتکس نیز از طریق تسهیل همکاری بخش خصوصی و دولتی و تبادل دستاوردها و تجربیات جهانی و منطقه ای، درهمین مسیر گام بر می دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :