آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60625
تاریخ انتشار : 12 مهر 1393 11:27
تعداد بازدید : 1197

فیلترینگ، موضوع فرا مرزی

تماس تلفنی توییتر با وزیر امور خارجه ایران و درخواست از فیلتر خارج کردن توییتر در ایران یکی از داغ ترین مباحث هفته گذشته بین کاربران ایرانی این شبکه اجتماعی بود. جدا از واکنش هایی که نسبت به این اقدام توییتر نشان داده شد، کاربران ایرانی کمپین اضافه کردن نام ایران به لیست کشورهای توییتر را راه اندازی کردند. این کمپین با نام کمپین «اضافه کردن ایران به لیست کشورهای توییتر» با هشتگ AddIranToTwitter# در توییتر قابل پیگیری است. کاربران ایرانی اعتراض خود را با نوشتن توییت های خود را به زبان فارسی و انگلیسی با این هشتگ و رونوشت به اکانت توییتر دیک کسلتو (@dickc) مدیرعامل توییتر نشان می دهند. دیک کسلتو طی انتشار توییتی خبر از مکالمه تلفنی خود و ظریف و صحبت از حذف فیلترینگ توییتر در ایران داده بود. برخی از کاربران ایرانی توییتر معتقدنداین اقدام توییتر، اقدام نمایشی بیش نیست چون خود توییتر هنوز ایران را به رسمیت نشناخته و در لیست کشورهای مورد تایید خود قرار نداده است.

شبنم کهن چی

ضرب الاجل قوه قضاییه برای فیلتر شدن وایبر نیز از دیگر موضوعاتی بود که کاربران شبکه های اجتماعی را به خود مشغول کرد. کاربران نسبت به گسترش فیلترینگ و فیلتر شدن اپلیکیشن های پیام رسانی مانند وایبر انتقاداتی را مطرح کردند و نظرات موافقان و مخالفان فیلترینگ را در شبکه های اجتماعی بارها به اشتراک گذاشتند. آخر هفته نیز برخی از کاربران خبر دادند که نمی توانند با آی پی ایران از وایبر استفاده کنند اما خبر فیلتر شدن وایبر به صورت رسمی هنوز اعلام نشده و کاربران گاهی با اختلال و گاهی بدون اختلال همچنان از این اپلیکیشن استفاده می کنند.

سفر کاروان ورزشی ایران به بازی های آسیایی و کسب مدال های طلا و نقره هر چند مانند بازی تیم ملی والیبال در شبکه های اجتماعی جنجال آفرین نشد و مورد توجه قرار نگرفت اما از سوی ورزش دوستان در این شبکه ها دنبال شد و خبر مدال هایی که تیم های مختلف کسب کردند در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :