آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60626
تاریخ انتشار : 12 مهر 1393 11:28
تعداد بازدید : 1144

مرثیه‌ای برای یک رویا

اورکات به تاریخ پیوست

گوگل اورکات را تعطیل کرد.

فناوران- سه شنبه هفته گذشته، گوگل اورکات را بست تا خاطره اولین شبکه اجتماعی به تاریخ بپیوندد. اورکات برای نسل اولی های اینترنت، رویایی بود که کاربران را از سطح چت روم های یاهو بالا کشید و نوع جدیدی از ارتباط را به آنها نشان داد. در دورانی که شبکه های اجتماعی به معنای امروز وجود نداشت و کسی تصوری از فیس بوک و توییتر نداشت، اورکات به روایت کاربران آن دوران (سال 2004) سایت با کلاسی بود که هر کس می توانست معرفی کوتاهی در کنار عکس خود بگذارد، دوستان خود را پیدا کند و عضو گروه های مورد علاقه اش شود یا خودش یک گروه بسازد.

ایران یکی از سه کشوری بود که کاربرانش به اورکات علاقه زیادی نشان دادند و بعد از برزیلی ها و آمریکایی ها، در رده سوم هواداران اورکات ایستادند. قرار بود پایان سال 2014 گوگل، اورکات را تعطیل کند. سه شنبه هفته گذشته، تحمل گوگل تمام شد و پیش از تمام شدن سال 2014 اورکات را تعطیل کرد.

گوگل در www.orkut.google.com اعلام کرده است که اطلاعات کاربران اورکات را نگهداشته و کاربران می توانند آرشیو خود را دریافت کنند. پیش از این گوگل به کاربران اورکات مهلت داده بود از اطلاعات خود در این شبکه نسخه پشتیبان تهیه کنند.

اورکات با بیش از 30 میلیون کاربر و 48 زبان دنیا 10 سال بر خط بود و حالا دیگر به تاریخ پیوسته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :