آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60637
تاریخ انتشار : 12 مهر 1393 11:38
تعداد بازدید : 1223

اپلیکیشن جدید اینستاگرام به روز شد

ضبط ویدیوی سلفی با Hyperlapse

اینستاگرام هفته گذشته اپلیکیشن جدیدش (Hyperlapse) را به روز و امکان ضبط ویدیو به صورت سلفی را برای کاربرانش فراهم کرد.

فناوران- اپلیکیشن Hyperlapse که مدتی است فقط در دسترس کاربران iOS است به تازگی به قابلیت جدیدی به نام Selfielapse مجهز شده است. Selfielapse به کاربران کمک می کند ویدیوهای سلفی ضبط کرده و منتشر کنند.

Hyperlapse کی و از کجا آمد

این برنامه بعد از اپلیکیشن شبکه اجتماعی اینستاگرام، دومین اپلیکیشن تولید اینستاگرام است که ویژه علاقه مندان به فیلمبرداری ارایه شده است. اینستاگرام حدود یک ماه پیش از این اپلیکیشن برای کاربران iOS رونمایی کرد. این اپلیکیشن فقط یک برنامه ساده برای فیلمبرداری نیست. این برنامه به کاربران کمک می کند با وجود تکان هایی که دست هنگام فیلمبرداری با ابزاری مانند تلفن های همراه دارد، فیلمی بدون لرزش با کیفیت بالا به دست بیاورند.در واقع این اپلیکیشن با بالا بردن سرعت فیلم برداری و تثبیت تصاویر، خروجی واضح و بدون اعوجاج را در اختیار کاربر قرار می دهد. کاربر می تواند سرعت ضبط فیلمبرداری را از X1 تا X12 انتخاب کند.

در این اپلیکیشن از تکنیکی به نام Time-lapse استفاده شده است که به کاربر امکان می دهد در طول چند ساعت فیلم ضبط کرده و با بالا بردن سرعت فیلم ضبط شده رویدادهایی که در آن رخ می دهد را تنها در چند ثانیه یا دقیقه به نمایش در بیاورد. مشابه این نوع فیلم ها را می توان در مستندهای طبیعت که رشد گیاهان را نشان می دهد دید. پیش از این برای تهیه چنین ویدیوهایی علاوه بر دوربین حرفه ای با قابلیت عکاسی Time-lapse نیاز به سه پایه محکمی بود که برای مدت طولانی بی حرکت در محل تصویربرداری بماند.

هشتگ اینستاگرام برای اپلیکیشن جدیدش

بعد از اضافه کردن امکان جدید Selfielapse به اپلیکیشن Hyperlapse، اینستاگرام یک هشتگ جدید به نام همین امکان #selfielapse به کاربران معرفی کرده تا ویدیوهایی که با این امکان می گیرند را با آن منتشر کنند و با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

فیلم هایی که با این اپلیکیشن تهیه می شود را می توان روی فیس بوک یا اینستاگرام منتشر کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :