آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60643
تاریخ انتشار : 12 مهر 1393 11:56
تعداد بازدید : 1190

بینگ پیشگویی می کند

مایکروسافت مدت هاست که دیگر فکر رقابت با موتور جست وجوی گوگل را در سر نمی پروراند. زیرا گوگل مدت هاست که با پروژه های مبتکرانه و عظیمی که برای توسعه موتور جست وجویش انجام داده، گوی رقابت را دزدیده و فرسخ ها نیز دور شده است. اما اینها دلیل نمی شود که مایکروسافت دست روی دست بگذارد و برای توسعه و بهتر کردن نتایج جست وجوی بینگ تلاشی نکند. همین ماه ژوییه گذشته بود که مایکروسافت در بازی های جام جهانی توانایی پیشگویی را در دستیار شخصی گوشی های ویندوزی خود قرار داد. در واقع، این شرکت یک هوش مصنوعی را در گوشی های کاربران قرار داد تا بتواند نتایج بازی های جام جهانی را پیشگویی کنند. اما به نظر می رسد که مایکروسافت فقط می خواست هوش این فناوری را ارزیابی کند تا بتواند از آن در ابزارهای دیگر نیز استفاده کند. حال موتور جست وجوی گزینه بعدی این شرکت است.

شرکت مایکروسافت وب سایت جدیدی با نام لابراتوار پیشگویی مایکروسافت (Microsoft Prediction Lab) راه اندازی کرده است که در آن از کاربران می خواهد نتیجه رویدادهای مختلف را پیش بینی کنند. کاربران با ورود به این وب سایت می توانند پیشگویی های خود درباره طیف وسیعی از رویدادها را از انتخابات سیاسی گرفته تا مسابقات ورزشی ثبت کنند. مایکروسافت در این وب سایت برخی از اطلاعات شخصی کاربران مثل مسافت منزل تا محل کار آنها و یا نظر آنها درباره سقط جنین را نیز گردآوری می کند. این شرکت می کوشد به کمک این اطلاعات الگوریتم جست وجو و پیش بینی را برای جست وجوگر کورتانا و دیگر خدمات جست وجوی تحت بینگ را تقویت کند. بر اساس این گزارش، مایکروسافت برای پیش بینی رویدادها از اطلاعاتی مثل سوابق گذشته مسابقات ورزشی یا انتخابات سیاسی نیز استفاده می کند. این شرکت به کاربران اجازه می دهد بر سر نتایج رویدادهای مختلف بر سر آنها شرط بندی کنند. هدف از این کار این است که تحلیلگران دریابند نظر و نگرش کاربران در طول زمان چگونه تغییر می کند.

به نظر می رسد مایکروسافت با عرضه این خدمات می کوشد توجه کاربران از جست وجوگر گوگل را به جست وجوگر بینگ خود جلب کند. البته برای حصول این نتیجه کار بسیار سختی و درازی در پیش دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :