آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60935
تاریخ انتشار : 19 مهر 1393 11:18
تعداد بازدید : 1711

گزارش فناوران از مجمع عمومی و انتخابات هیات مدیره نظام صنفی رایانه‌ای تهران

پیروزی «تبسم» در نصر چهارم

فخری زارع- پنج شنبه 17 مهرماه، مجمع عمومی عادی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران و چهارمین دوره انتخابات هیات مدیره با حضور بیش از 300 نفر از اعضای سازمان در مرکز همایش‎های رایزن برگزار شد و به این ترتیب سرنوشت سه ساله نصر تهران رقم خورد.در این دوره از انتخابات سازمان نصر تهران دو ائتلاف موسوم به تبسم و اعتماد 15 شکل گرفت که البته برخی از اعضای آن باهم مشترک بودند، اما با این وجود رقابت انتخاباتی هنگام معرفی کاندیداها کاملا محسوس بود و از برخی نامرذها جمله هایی شنیده می شد که به مذاق گروه دیگر خوش نمی آمد. هرچند این دوره از انتخابات نسبت به دوره قبل از هیجان و استرس کمتری برخوردار بود و تقریبا می شد نتایج را پیش بینی کرد، ولی نظم بهتری بر انتخابات حاکم بود و اتحاد و وفاق صنفی بیشتر محسوس بود. به خصوص نزدیک ظهر با حضور چهره های مطرح سخت افزاری و نرم افزاری و برخی چهره‎های نوظهور در محل انتخابات و تشکیل گروه‎های کوچک در محوطه حیاط و محل رای‎گیری، تنور انتخابات به شدت داغ شد. سرانجام ساعت 4 بعد از ظهر انتظارها به پایان رسید و پس از شمارش آرا، 14 نفر از شاخه شرکت ها، 3 نفر از شاخه فروشگاه ها، 2 نفر از شاخه مشاوران و یک نفر بازرس از ائتلاف انتخاباتی تبسم به هیات مدیره سازمان نظام صنفی تهران راه یافتند. از ائتلاف اعتماد 15 نیز حمید بابادینیا و مهرداد سیجانی به عنوان عضو علی البدل انتخاب شدند. فریبا مهدیون نیز از بین کاندیداهای مستقل به هیات مدیره راه یافت.گزارش مجمع عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران منتهی به 31 شهریورماه و آنچه در مراسم انتخابات سازمان گذشت را در ادامه می خوانید.

ساعت 9:30 ، آغاز به کار مجمع

مجمع عمومی عادی سازمان نصر تهران با استقرار هیات رییسه متشکل از رییس سازمان، دو نفر ناظر و یک منشی، ساعت 9 و 30 دقیقه صبح آغاز شد و آزاده داننده ریاست مجمع را برعهده گرفت.

داننده پس از استقرار در جایگاه اعلام کرد که برخلاف سال های گذشته، قبل از اینکه آداب معمول مجمع را به جا بیاوریم، وارد فاز انتخابات خواهیم شد و با توجه به اینکه در دستورالعمل انتخاباتی هیات نظارت پیش بینی شده است بر اساس توافق برنامه را با گزارش هیات بر انتخابات آغاز خواهیم کرد.

گزارش هیات نظارت بر انتخابات

رضا حیدری، یکی از نمایندگان کاندیداها در هیات نظارت بر انتخابات گزارشی از روند فعالیت هیات نظارت ارایه کرد و گفت: وظیفه این هیات، نظارت بر تمامی فعالیت های انتخاباتی از زمان شروع ثبت نام تا شمارش آرا است.

وی با تاکید بر اینکه هیچ تخلفی مشاهده نشده است، افزود: صحت فرایند انتخابات را اعلام می کنم.

وی گفت: در کل سه هزار و 31 برگ رای می تواند استفاده شود که تعداد 4 هزار برگ رای چاپ شده و تعداد اضافی توسط هیات نظارت پلمپ شده است.

در ادامه رییس نصر تهران در خصوص فرایند رای گیری توضیحاتی به حاضران در جلسه ارایه کرد و از کاندیداها خواست که به ترتیب حروف الفبا به مدت 2 دقیقه خودشان را معرفی کنند.

ساعت10، معرفی کاندیداها

معرفی کاندیداها از شاخه شرکت ها آغاز شد و از بین 29 نفر کاندیدای شاخه شرکت ها 25 نفر خود را معرفی کردند 2 نفر انصراف دادند و یک نفر وقت خود را به ناصرعلی سعادت سرلیست تبسم داد. وی نیز وقت اضافی خود را به سایر کاندیداها بخشید.

پس از معرفی کاندیداهای شاخه شرکت‎ها، رای‎گیری شاخه شرکت‎ها آغاز شد.

در ادامه نامزدهای شاخه فروشگاه‎ها، مشاوران و بازرس به معرفی خود پرداختند.

ساعت 12، گزارش عملکرد سازمان

پس از اینکه تمامی کاندیداها خود را معرفی کردند، رضا کرمی، نایب رییس نصر تهران، گزارشی از عملکرد سه ساله هیات مدیره دور سوم را ارایه کرد.

سه سال پیش، هیات مدیره نصر تهران فعالیت خود را با اهداف و شعارهایی آغاز کرد که در راس آن شفاف سازی، پاسخگویی، برنامه مداری و انسجام صنفی قرار داشت.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی نصر تهران، این سازمان با انتشار صورت جلسات هیات مدیره در پورتال، بازسازی روابط رسانه‎ای و برگزاری چندین نشست تخصصی شعار اتاق شیشه ای را تحقق بخشیده است.

این گزارش می‎افزاید: در اجرای مهم ترین رسالت سازمان که همان توسعه و تقویت سرمایه اجتماعی صنف است، هیات مدیره تلاش کرده که با جلب مشارکت اعضا در کمیسیون ها، برگزاری گردهمایی و جذب اعضای جدید برای تحقق این رسالت گام بردارد.

همچنین در راستای برنامه‎مداری نیز فرایند اجرا و پایش برنامه ها به نحوی سامان مند با هدف ارتقای کارایی سازمان مبتنی بر مدیریت علمی در دستور کار هیات مدیره دور سوم قرار گرفت.

ترسیم دوره سه ساله فعالیت هیات مدیره

رییس نصر تهران، دوره سه ساله فعالیت هیات مدیره را اینگونه ترسیم کرد: در این مدت کشور ما یکی از سخت ترین دوران خود از لحاظ اقتصادی را تجربه کرد.

داننده گفت: در این محیط که بخش فاوا به شدت تحت فشار قرار داشت، بیش از هر زمان دیگری نیاز به این بود که نصر تهران نه تنها عقب نشینی نکند، بلکه بر ظرفیت تهاجمی خود افزوده و اقدامات موثری را در دستورکار قرار دهد.

وی افزود: در این راستا اقدامات مختلفی از جهت ظرفیت سازی صورت گرفت که از آن جمله می توان به برگزاری سمینارها و همایش های مختلف توسط کمیسیون های سازمان اشاره کرد.

داننده گفت: اقدامات دیگری هم برای محیط سازی صورت گرفت که مهم ترین آن برگزاری همایش هفتهICT پارسی زبانان، برگزاری نمایشگاه تخصصی امنیت سایبری و بازنگری و تدوین تعرفه های مرتبط بود.

وی تاکید کرد: دشواری های محیطی جای خود را به امید و تدبیر داده است و همه ما معتقدیم دوره آتی هم دوره دشواری است، اما دشواری شیرین سازندگی و رشد.

ارایه گزارش مالی

در ادامه مراسم مجمع سازمان، گزارش مالی قراعت شد و بازرس سازمان از اینکه بحث سپردن نمایشگاه امنیت سایبری به یکی از اعضای هیات مدیره، به مجمع گزارش نشده است، انتقاد کرد.

داننده در توضیح گفت: با توجه به اینکه نمایشگاه امنیت سایبری در پایان سال مالی سازمان برگزار شد، در گزارش مالی نامی از آن آورده نشده است و در ترازنامه سال بعد مشاهده خواهیم کرد.

وی افزود: در عین حال حضور یک فرد از هیات مدیره تنها برای ایجاد هماهنگی ها بوده و ایشان از این موضوع منتفع نشده و تاکنون قراردادی با وی بسته نشده است.

فناوران، روزنامه رسمی صنف

در این مراسم سه مورد به رای گذاشته شد. نخست اینکه تکلیف شود به هیات مدیره جدید که مشکلات سرفصل های 4، 7،6، و 10 حسابرس را برطرف کند که این امر با رای کثریت تصویب شد.

مورد دیگر تعیین روزنامه کثیرالانتشار بود که با رای اکثریت، فناوران اطلاعات بار دیگر به عنوان روزنامه رسمی انتخاب شد.

اما مورد سومی که همه روی آن اتفاق نظر داشتند این بود که بودجه سال آینده با یک مهلت سه ماهه به هیات مدیره جدید تفویض اختیار شود.

ساعت 16:30، اعلام برندگان

همزمان با برگزاری مجمع تعداد بسیاری از حاضران برگ رای های خود را درون صندوق انداختند و اعلام شد که ساعت 14:30 زمان راگیری به اتمام خواهد رسید و شمارش آرا آغاز می‎شود.

در این دوره از انتخابات سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران، از شاخه شرکت‎ها، 15 نفر از نامزدها شامل ناصرعلی سعادت، آزاد معروفی، سید مجید صدری، باقر بحری تبریزی فرد، علیرضا پورنقش بند، حسین غروی رام، بهناز آریا، شاهین اکبریان طبری، علی توسلی، محمدرضا کریمی بدرآبادی، شهاب جوانمردی، سید علی آذرکار، علیرضا محمودیان، حجت اله مسعودی و فریبا مهدیون به عنوان اعضای اصلی و حمید بابادی نیا، مهرداد سیجانی و اصغر رضانژاد به عنوان سه نفر عضو علی البدل به هیات مدیره سازمان راه یافتند.

از شاخه فروشگاه‎ها، حسن بیگی، پژمان زند نامدار و رضا سمیع زاده به عنوان اعضای اصلی و بابک صالحی به عنوان عضو علی البدل وارد هیات مدیره سازمان نصر تهران شدند.

از شاخه مشاوران، آیدین عدالت و علی عباس نژاد به عنوان اعضای اصلی و آرمین قادری به عنوان عضو علی البدل موفق شدند به هیات مدیره سازمان راه پیدا کنند.

از شاخه بازرسان نیز محمد ثروتی به عنوان بازرس اصلی و جواد برادران حق به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :