آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 60953
تاریخ انتشار : 19 مهر 1393 11:47
تعداد بازدید : 664

اعتیاد به موبایل اجتناب ناپذیر است

محققان تایید کرده اند که گوشی های هوشمند کاربران را معتاد می کنند.

فناوران- اگر شما هم هنگام خاموش شدن گوشی مضطرب می شوید، زمانی که باتری در حال تمام شدن است عصبی می شوید و زمان زیادی را صرف استفاده از گوشی های موبایل تان می کنید، احتمالا به این دستگاه ها اعتیاد پیدا کرده اید.

در مقاله جدیدی که در مجله اعتیاد رفتاری منتشر شده، دانش جویان دانشگاهی مورد مطالعه قرار گرفته اند که 8 تا 10 ساعت از روز را صرف استفاده از گوشی می کنند. این تحقیقات نشان داد که 60 درصد آنها به گوشی های موبایل شان اعتیاد داشتند.

همچنین افراد بزرگ سال هم که 40، 50 و 60 سال سن دارند و داخل خیابان هنگام پیاده روی مدام سرگرم استفاده از موبال اند آنها نیز به گوشی های موبایل اعتیاد دارند.

محققان می گویند، هر چه فناوری ها پیشرفت می یابند وابستگی ما به تلفن های همراه بیشتر می شود.

بر این اساس افراد زمان بیشتر از روز خود را صرف استفاده از موبایل می کنند و کمتر به سلامت خود اهمیت می دهند.

فرد معتاد به تلفن همراه در صورتی که امکان دسترسی به گوشی موبایلش را نداشته باشد، همانند فرد معتاد به مواد مخدر مضطرب و پریشان می شود.

اضطراب و پریشانی تنها یک مورد از مواردی است که اعتیاد به تلفن های همراه در افراد ایجاد می کند.

در بسیاری از موارد افراد به ترس از دست دادن گوشی موبایل هم دچار می شوند که این باعث می شود مدام گوشی موبایل را داخل کیف و جیب شان چک کنند.

اختلالات خواب و کم خوابی هم موارد دیگری است که ناشی از اعتیاد به گوشی های موبایل است.

در تحقیقاتی که بارها درباره اختلالات خواب میان کاربران انجام شده، نشان داده، افراد به شکل ناخودآگاه شب هنگام چندین بار بیدار شده و گوشی خود را چک می کنند مبادا تماس یا پیامی را از دست بدهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :