آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61391
تاریخ انتشار : 28 مهر 1393 11:2
تعداد بازدید : 809

40 درصد جرایم سایبری در ایران جنبه فرا ملی دارد

رییس پلیس فتا ناجا در جریان بازدید از سیزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی، ایمنی و امنیتی با اشاره به کشف 90 درصدی جرایم سایبری از ارتباط آنلاین پلیس فتا ناجا با 130 پلیس سایبری دنیا در پی جویی جرایم خبر داد و گفت: بیش از 40 درصد جرایم سایبری در ایران جنبه فرا ملی دارد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا- کمال هادیانفر، رییس پلیس سایبری کشور ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی، ایمنی و امنیتی نشان دهنده این است که پلیس ایران، پلیسی علمی و مجهز به فن آوری روز دنیاست که مشارکت مردم را در ایجاد امنیت در جامعه مهم می شمارد.

هادیانفر با بیان افزود: پلیس فتا از ابتدای تشکیل به تولید محصولات داخلی توجه خاصی داشته است و سعی کرده با خود باوری و استفاده از توان داخلی مهندسان و متخصصان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی نسبت به تولید تجهیزات فارنزیک در حوزه موبایل فارنزیک و شبکه اقدامات موثری را انجام دهد.

رییس پلیس فتا ناجا همچنین گفت: در آینده نزدیک به غیر از آزمایشگاه های معین، پلیس فتا استان ها نیز مجهز به تجهیزات صد درصد ایرانی به منظور تشخیص ، پیشگیری و مقابله با جرایم سایبری خواهند شد.

وی افزود : امیدواریم همه بخش های کشور بیش از گذشته در حوزه فناوری اطلاعات فعال شوند و با اقدامات چشمگیری مانند نهضت تولید نرم افزاری و ایجاد شبکه ملی اطلاعات و غیره که در کشور وجود دارد، سطح وابستگی در ایران را به حداقل ممکن بلکه به صفر برسانند.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی با اعلام ارتباط آنلاین پلیس فتا با 130 پلیس سایبری دنیا در پی جویی جرایم سایبری بیان داشت: در کشورهای اروپایی 70 درصد جرایم سایبری جنبه فرا ملی دارد، ولی در کشور ما بیش از 40 درصد جرایم سایبری جنبه فرا ملی پیدا می کنند .

این مقام مسوول با بیان اینکه وقتی جرم جنبه بین المللی پیدا کند، همه کشورها در تشخیص، پیشگیری و مقابله جرایم فضای سایبری به تعامل و همکاری با همدیگر نیازمندند، گفت: امروز پلیس فتا ناجا قادر به کشف 90 درصد جرایم سایبری است که درصد زیادی از این جرایم، بین المللی است.

هادیانفر خاطر نشان کرد: پلیس سایبری کشورها با محوریت سازمان اینترپل بر این باور هستند که بتوانند اصلی ترین چالش در فضای مجازی یعنی پنهان ماندن هویت را از بین ببرند تا هیچ مجرمی نتواند با استفاده از ابزارهای گوناگون خود را در فضای مجازی پنهان کند و اعمال مجرمانه انجام دهد . 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :