آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61412
تاریخ انتشار : 28 مهر 1393 11:38
تعداد بازدید : 699

شبکه های اجتماعی عکسی را بعد از 13 سال به صاحبش رساندند

یک عکس عروسی که در میان ویرانه های حملات یازده سپتامبر سال ۲۰۰۱ به برج های تجارت جهانی پیدا شده بود، بعد از 13 سال به لطف شبکه های اجتماعی به دست صاحبش رسید.

BBC- الیزابت استرینگر کیف، استادیار دانشگاه لزلی ماساچوست که مدتی بعد از حملات، عکس را در اطراف محل حادثه در منهتن نیویورک پیدا کرد در تمام این سال ها تلاش می کرد افراد داخل عکس را شناسایی کند. از زمان پا گرفتن شبکه های اجتماعی او هر سال همزمان با سالگرد ۱۱ سپتامبر این عکس ترک خورده و رنگ و رو رفته را در سایت های مختلف به اشتراک می گذاشت به امید اینکه سرنخی از صاحب آن پیدا کند. هر سال تعداد محدودی از دوستان خانم کیف عکس را در فیس بوک و توییتر بازنشر می کردند، اما خبری از صاحب و سوژه های آن نبود. امسال هم خانم کیف روز پنجشنبه ۱۱ سپتامبر، عکس را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشت. این بار تعداد بازنشرها یکباره بالا گرفت و کاربران توییتر تا جمعه عصر حدود ۴۰ هزار بار عکس را بازتوییت کردند. تا اینکه جمعه شب خانم کیف پیامی روی شبکه اجتماعی لینکداین از مردی به نام فرد می دریافت کرد که از او شماره تماس اش را می خواست.

می، یکی از شش نفری که در عکس عروسی دیده می شوند، آخرین بار این عکس را ۱۳ سال پیش روی میز کارش در طبقه هفتاد و هفتم برج دوم تجارت جهانی دیده بود. او خوش شانس بود که در روز حمله در محل کارش حضور نداشت. کیف می گوید که مکالمه تلفنی اش با آقای می از نظر احساسی تکان دهنده بود. در همان تماس، او بعد از 11 سال بالاخره درمی یابد که عروس و داماد عکس صحیح و سالم هستند و در کالیفرنیا زندگی می کنند. می که دوست قدیمی آنها بوده در انتهای این عکس پرماجرا با پاپیون سیاه رو به دوربین دیده می شود. او با این عروس و داماد هم تماس گرفته و با دادن این خبر حسابی آنها را هیجان زده کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :