آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61418
تاریخ انتشار : 27 مهر 1393 12:36
تعداد بازدید : 672

برای افزایش سرعت شبکه‌های پهن باند موبایل آمریکا

24 گیگاهرتز آزاد می شود

اداره فدرال ارتباطات ایالات متحده آمریکا (FCC) بررسی روی امکان استفاده از نسل جدید خدمات پهن باند بی سیم را آغاز کرده که گفته می شود که می تواند کارایی و اعتمادپذیری شبکه های موبایل در آمریکا را بالا ببرد.

فناوران- FCC اعلام کرده است که احتمال دارد طیف فرکانسی 24 گیگاهرتز را برای استفاده در شبکه های پهن باند موبایل آزاد کند.بنا به اعلام اداره فدرال ارتباطات ایالات متحده، فضای فرکانسی 24 گیگاهرتز تا کنون، به دلیل محدودیت های تکنیکی برای استفاده پهن باند بی سیم در نظر گرفته نشده بود. زیرا به نظر نمی رسید که شبکه های داده موبایل بتوانند در یک چنین فرکانس بالایی عمل کنند. اما با فناوری های جدید از جمله فناوری 5G امکان استفاده از طول موج در حد میلی متر فراهم می شود و شورای مشورتی فنی FCC توصیه کرده که به این فناوری ها توجه ویژه ای بشود. به این ترتیب، این اداره بررسی نیازمندی های آزادسازی فرکانس 24 گیگاهرتز را بررسی می کند تا برای تجاری سازی آن آماده باشد.

تام ویلر (Tom Wheeler) رییس اداره فدرال ارتباطات در بیانیه ای که به همین منظور منتشر کرده، نوشته است: سالها گمان می شد که فرکانس های بالای جدول طیف فرکانسی به دلیل محدودیت های فیزیکی و فنی نمی تواند از کاربردهای موبایل پشتیبانی کند، اما افراد خلاق و نوآور و تکنولوژیست ها راهکارهایی نو برای این محدودیت های قدیمی ارایه داده اند.وی افزوده است: با استفاده از این نوآوری های فناورانه که ردگیری و دریافت هم زمان چندین سیگنال را ممکن می کند و موانع طبیعی را پشت سر می گذارد، دستگاه های آینده قادر خواهند بود که از باندهای فرکانسی بالا، یعنی آنها که بالاتر از 24 گیگاهرتز قرار می گیرد، برای کاربردهای موبایل بهره ببرند. این فناوری در تئوری می تواند سرعت پهن باند موبایل را تا چند برابر افزایش دهد و سرعت انتقال را به 10 گیگابیت در ثانیه برساند.

مدیریت و تخصیص فضای فرکانسی بی سیم یکی از مهم ترین مسوولیت های ویلر در سمت ریاست FCC است؛ زیرا ارایه دهندگان خدمات بی سیم تقاضای بی وقفه ای برای فضای بیشتر به منظور اداره خدمات بی سیم شان هستند.

اداره فدرال ارتباطات ایالات متحده نیز برای پاسخگویی به این نیاز روزافزون در حال اجرای مزایده ای تشویقی است که از شبکه های تلویزیونی می خواهد بخشی از فضای فرکانسی اختصاص داده شده به پخش تلویزیونی را برای ارایه دهندگان خدمات بی سیم آزاد کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :