آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61427
تاریخ انتشار : 27 مهر 1393 12:45
تعداد بازدید : 509

اپراتورهای پاکستانی مجوز همکاری با ایران گرفتند

وزارت مخابرات و فناوری اطلاعات پاکستان با ابلاغ سیاست های ارتباطی سال 2014 تصمیم گرفته است تا برای اپراتورهای تلفن راه دور جهت همکاری با بخش های مخابراتی جمهوری اسلامی ایران مجوز صادر کند.

ایرنا - روزنامه اردو زبان ‹دنیا› چاپ اسلام آباد روز گذشتهت گزارش داد طبق سیاست جدید وزارت مخابرات و فناوری اطلاعات پاکستان، اپراتورهای مخابراتی این کشور قرار است با ایران و سه کشور دیگر شامل افغانستان، چین و هند همکاری های جدیدی را شروع کنند.

این روزنامه نوشت: دولت پاکستان محدودیت هشت ساله در بخش همکاری های مخابراتی را لغو کرده و توافق شده تا اپراتورهای بین المللی راه دور، همکاری های مخابراتی و ارتباطی با ایران و سه کشور ذکر شده را تقویت کنند.

این روزنامه تصریح کرد که اپراتورهای پاکستانی با توسعه همکاری ها در بخش خط ثابت، بی سیم و ماهواره های ارتباطی قادر به ارایه تسهیلات بهتر مخابراتی و ارتباطی برای شهروندان خود در پاکستان خواهند بود.

مقامات وزارت فناوری اطلاعات پاکستان با بیان اینکه ابلاغ مجوز به اپراتورهای مورد نظر پس از استعلام و تایید نهادهای امنیتی این کشور انجام خواهد شد گفتند که با توسعه این همکاری، شاهد کاهش نرخ مکالمه تلفنی میان پاکستان و کشورهای همسایه و پایداری خطوط ارتباطی واقع در مناطق مرزی خواهیم بود.

همچنین آغاز این همکاری می تواند گامی در مسیر همکاری ها و تبادل تجربیات میان شرکت های تلفن همراه و مخابراتی پاکستان با ایران و سایر کشورهای همسایه باشد.در جریان سفر رسمی ‹محمد نواز شریف› نخست وزیر پاکستان به تهران در 21 اردیبهشت امسال و دیدار با مقام های ارشد ایران از جمله ‹حسن روحانی›، رییس جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که تهران آمادگی دارد تا مرزهای ایران و پاکستان از طریق ریلی، جاده ای و فیبرنوری به هم متصل شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :