آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61428
تاریخ انتشار : 27 مهر 1393 12:46
تعداد بازدید : 572

همراه اول همچنان در مرحله تست شبکه

10 بند پروانه مخابرات برای دریافت مجوز نسل 3 تغییر کرد

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از تغییر 10 بند پروانه فعالیت این شرکت برای ارایه خدمات نسل های سوم ارتباطی و بالاتر و نیز ارایه پیشنهاداتی به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای استفاده سایر سرویس دهندگان از تجهیزات مربوط به این شبکه خبر داد.

خبرگزاری مهر - کاظم ابراهیمی صدرآبادی در خصوص مجوز نهایی برای ارایه خدمات نسل سوم ارتباطات به شرکت مخابرات ایران و تغییرات در پروانه فعالیت این شرکت اظهار داشت: هیچ مانعی برای دریافت مجوز نهایی نسل سوم موبایل وجود ندارد و ارتباط شرکت مخابرات ایران و وزارت ارتباطات کاملا منطقی و روان است؛ هم اکنون ارایه مجوز برای اجرای پایلوت نسل سوم صورت پذیرفته و در صورت تائید نهایی تست ها، امکان دریافت مجوز قطعی برای این خدمات وجود دارد.

وی با بیان اینکه در چارچوب فاز آزمایشی حداقل باید یک ماه شبکه همراه اول را برای 3G تست کرده تا بعد از آن مجوز قطعی داده شود افزود: وزیر ارتباطات تلویحا عنوان کرده که می توانید فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده و ما نیز براین اساس تجهیزات نسل سوم را در شبکه نصب کرده ایم.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان پروانه فعالیت شرکت مخابرات ایران که در سال 87 ابلاغ شد گفت: براساس این پروانه، مقرر شد برای ارایه خدمات نسل های سوم ارتباطی و بالاتر، بخشی از مفاد این پروانه تغییر یابد؛ براین اساس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بررسی های لازم را روی این موضوع انجام داد و تغییراتی را روی پروانه مخابرات لحاظ کرد که در نهایت الحاقیه ای به این پروانه الصاق شد و در آن 10 بند تغییر کرده است.

ابراهیمی صدرآبادی با تاکید بر اینکه با این تغییرات اجازه ورود به نسل های بالاتر موبایل به مخابرات داده شده است افزود: مخابرات در راستای این تغییرات صورت گرفته تقاضاها و پیشنهاداتی نیز به رگولاتوری ارایه کرد؛ به نحوی که در این زمینه آمادگی ارایه تجهیزات وسیعی از قبیل کانال و داکت تجهیزات مربوط به شبکه را باحفظ مالکیت به سایر سرویس دهندگان اعلام کردیم؛ براین اساس در راستای واگذاری این قبیل زیرساخت ها عنوان کردیم که شبکه کابلی و کانال را براساس تعرفه مشخصی که رنج قیمت تمام شده مخابرات است در اختیار متقاضیان ارایه سرویس قرار می دهیم.

وی از تشکیل کمیته ای با عضویت مخابرات و رگولاتوری خبر داد تا پیشنهاداتی در زمینه تعرفه این زیرساختها ارایه دهند و آن را برای بررسی و تصویب به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارسال کنند.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران درباره دیگر تغییرات انجام شده در پروانه شرکت مخابرات ایران گفت: بحث پوشش جاده های فرعی، اصلی و ریلی هم در این پروانه مطرح شده که با توجه به صعب العبور بودن جاده ها و برخی مسیرها و در راستای اجرای رومینگ، تمامی اپراتورها مکلف به پوشش برای این نواحی شدند اما تا پیش از این تنها همراه اول مکلف به پوشش مسیرهای مواصلاتی بود.

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، دستورالعمل واگذاری شماره های تلفن همراه و ثابت را که به دلیل روان بودن یا داشتن موسیقی لفظی و یا روابط عددی، به راحتی در ذهن افراد ثبت می شود و به شماره های رند معروف است تصویب کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :