آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61444
تاریخ انتشار : 29 مهر 1393 10:28
تعداد بازدید : 852

معاون برنامه‌ریزی معاونت برنامه ریزی رییس جمهور پیشنهاد کرد:

سازمان حسابرسی امنیت بانکداری الکترونیکی تشکیل شود

معاون برنامه ریزی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور با بیان اینکه باید سازمان حسابرسی امنیت بانکداری الکترونیکی تشکیل شود، گفت: این سازمان باید همانند سازمان حسابرسی هر بانکی را مورد بررسی قرار دهد.
 خبرگزاری فارس- حمید پورمحمدی در همایش هم اندیشی بانک ها و فناوری اطلاعات با اشاره به تشکیل شورای الکترونیکی در وزارت اقتصاد از سال 1383 اظهار داشت: در آن زمان تراکنش الکترونیکی سه دهم درصد تراکنش های بانکی بود و هدف برای 10 سال آینده 4 درصد تعیین شد. در حالی در سال 1383 پیشنهاد شد هدف گذاری برای افزایش تراکنش های الکترونیکی بانکی تا 20 درصد باشد که اخیرا آمارها نشان می دهد تراکنش های بانکداری الکترونیکی به 70 درصد رسیده است.
معاون برنامه ریزی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری با اشاره به پیشرفت های صورت گرفته در حوزه بانکداری الکترونیکی تصریح کرد: در بحث عابربانک ها مشکلات مردم حل شده و نظارت افزایش یافته و در کارت سوخت و هدفمندی یارانه ها دستاوردهای خوبی حاصل شده است.
وی افزود: زمانی بود که در اتاق پایاپای اسناد به صورت فیزیکی و در چمدان ها جابه جا می شدند، اما با برنامه ریزی های انجام شده اکنون دو سه نفر هم در این سالن ها رفت و آمد نمی کنند یا این که رتبه سنجی و اعتبارسنجی بانک ها نهادینه شده و اکنون علاوه بر بانک ها سایر بخش ها نیز به این سامانه اضافه شده و زیر نظر بانک مرکزی قرار گرفته اند.
پورمحمدی با بیان اینکه هیچ گاه دغدغه امنیتی برای نظام بانکی کشور وجود نداشته است، گفت: در حوزه پول شویی همواره توسط نهادهای بین المللی تحت فشار بودیم و در این سال ها تلاش بسیاری شد و در حال حاضر موفقیت های بسیاری به دست آمده که می توان امیدوار بود در آینده نزدیک کامل شود.
معاون برنامه ریزی معاونت برنامه ریزی نظارت راهبردی ریاست جمهوری با بیان اینکه باید سازمان حسابرسی امنیت بانکداری الکترونیکی تشکیل شود، افزود: این سازمان باید همانند سازمان حسابرسی هر بانکی را مورد بررسی قرار داده و بانک ها باید گواهی امنیت بانکداری الکترونیکی دریافت کنند تا اثبات کنند که عملکرد آن ها چگونه است.
پورمحمدی افزود: ساختار سازمان حسابرسی امنیت بانکداری الکترونیکی باید خصوصی اما تحت نظارت بانک مرکزی باشد. دومین مورد حفظ اعتماد عمومی به بانکداری الکترونیکی است چرا که این اعتماد در حال حاضر نهادینه شده و باید تمام دستاوردهای به دست آمده حفظ شود.
معاون برنامه ریزی معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری با اشاره به اینکه باید نقش بانکداری الکترونیکی در افزایش بهره وری ارتقا یابد، بیان کرد: در حالی در برنامه پنجم و سند چشم انداز 20 ساله رشد بهره وری به 2.5 درصد مدنظر بود که اکنون منفی شده است؛ این درحالی است که بدترین رشد منفی در حوزه بهره وری و عامل سرمایه به دست آمده و نشان از هدر رفت آن است.
وی افزود: باید بانکداری الکترونیکی بتواند خلاء افزایش بهره وری را پر کند چرا که می تواند نقش مهمی در رشد اقتصادی کشور داشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :