آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61448
تاریخ انتشار : 29 مهر 1393 10:32
تعداد بازدید : 669

خراسان جنوبی در توسعه دولت الکترونیکی اول شد

معاون سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: استان خراسان جنوبی در توسعه دولت الکترونیکی به نقاط دور افتاده روستایی و مناطق محروم، رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.
ایرنا- محسن کوشش تبار در مراسم اتصال 700 روستای خراسان جنوبی به شبکه دولت در روستای حاجی آباد بیرجند افزود: اهمیت این موضوع زمانی بیشتر مشخص می شود که بدانیم حتی یک ریال هم بابت این تحول، اعتباری تخصیص نداده ایم.
وی گفت: امیدوارم روزی برسد که 30 هزار و 306 دهیاری کشور مانند کارشناسان حوزه فناوری این استان از امکانات موجود خود استفاده کنند و بخش اعظمی از مشکلات دهیاری های کشور را
 برطرف کنند.
مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت استانداری خراسان جنوبی نیز گفت: این اقدام در راستای یکپارچه سازی سامانه های نرم افزاری استانداری و فرمانداری های تابعه استان و به منظور افزایش نظارت و مدیریت متمرکز سامانه های مذکور صورت گرفته است.
شهرام حیدر زاده با بیان اینکه در سطح استان خراسان جنوبی 775 دهیاری وجود دارد، افزود: از این تعداد امروز 700 روستا به شبکه دولت متصل شدند.
وی گفت: تلاش می کنیم به محض تکمیل زیرساخت های مخابراتی، 75 دهیاری باقی مانده این استان نیز به شبکه دولت متصل شوند.
حیدرزاده افزود: با پیگیری های صورت گرفته کارشناسان دفتر فناوری اطلاعات استانداری و بر اساس برنامه زمانبندی شده، نرم افزار سازمان الکترونیکی در فرمانداری شهرستان های بیرجند، طبس، نهبندان، فردوس، قاین و سربیشه نصب و راه اندازی شده است.
وی گفت: مزیت استفاده از این شبکه، وجود امنیت، کاهش هزینه ها و سرعت عمل در ارایه خدمات به مردم است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :