آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61459
تاریخ انتشار : 29 مهر 1393 10:44
تعداد بازدید : 711

همزمان با روز ملی صادرات اعلام شد:

10 اقدام ویژه گمرک برای حمایت از صادرکنندگان

گمرک ایران ۱۰ اقدام ویژه اش را برای کمک به صادرکنندگان و رونق صادرات اعلام کرد.
فناوران- این اقدامات به شرح زیر است:
1-اظهار اینترنتی: با راه اندازی سامانه اظهار از راه دور صادرکنندگان می توانند از طریق دفتر محل کار خود کالاهای صادراتی را به گمرکات اظهار کنند.
2- 24 ساعته بودن زمان اظهار: سامانه جامع گمرکی 24 ساعته برای ارایه خدمات به صادرکنندگان آماده سرویس دهی است بنابراین صادرکنندگان در هر ساعت از شبانه روز می توانند کالای خود را از طریق سامانه جامع گمرکی به گمرک اظهار کنند.
 3- شبانه روزی شدن تشریفات صادرات در گمرکات: گمرکات سراسر کشور برای انجام تشریفات کالاهای صادرکنندگان به صورت شبانه روزی آمادگی دارند.
 4- ارایه خدمات به صادرکنندگان در روزهای تعطیل: گمرکات حتی در روزهای تعطیل هم به صادرکنندگان خدمات ارایه می کنند.
 5- پذیرش ضمانت نامه بانکی از صادرکنندگان: امکان اخذ ضمانتنامه بانکی توسط صادرکنندگان کالاهای مشمول عوارض صادراتی به جای عوارض مربوطه در گمرک فراهم شده است.
 6- ارزیابی در محل کالاهای صادراتی: شرایطی فراهم شده تا مامور گمرک در محل بارگیری کالاهای صادراتی حضور یابد و نیازی به حمل کالا تا گمرک نباشد.
 7- حمل یکسره: ارزیابی روی کامیون حامل کالای صادراتی بدون نیاز به تخلیه و بارگیری مجدد از دیگر اقدامات گمرک برای کمک به صادرکنندگان بوده است.
 8- معافیت ورود موقت برای پردازش از پرداخت حقوق ورودی: گمرک قبول کرده تا مواد اولیه ای که تولید کنندگان برای تولید کالاهای صادراتی وارد می کنند، از پرداخت حقوق ورودی معاف و در مقابل با بن بیمه یا ضمانتنامه بانکی ترخیص کنند.
 9- اختصاص درب و مسیر ویژه برای صادرات: برنامه ریزی شده تا در گمرکات مرزی پرتردد، اولویت رسیدگی، انجام تشریفات و خروج محموله ها با صادر کنندگان باشد، تا محموله های صادراتی در سریع ترین زمان ممکن از گمرک خارج شوند.
 10- اجتناب از ارسال مکرر نمونه محموله ها به آزمایشگاه: یکی از مواردی که به دفعات موجب معطلی صادر کنندگان می شود ارسال نمونه کالا به آزمایشگاه است که گمرک برای تسریع در امور صادرکنندگان فعال از ارسال مکرر نمونه محموله ها به آزمایشگاه اجتناب می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :