آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61508
تاریخ انتشار : 30 مهر 1393 11:18
تعداد بازدید : 902

معرفی نسل جدید خدمات متن باز روی آزور

نادلا: مایکروسافت لینوکس را دوست دارد

ساتیا نادلا (Satya Nadella) مدیرعامل شرکت مایکروسافت روز دوشنبه گذشته در یک گفت وگوی زنده اینترنتی شرکت کرد و گفت که مایکروسافت هم اکنون لینوکس را دوست دارد.

همکاران سیستم-  وبسايت PCworld در اين زمينه گزارش داده است که نادلا در این برنامه تلویزیونی خدمات جدید برای سرویس رایانش ابری Azure را معرفی کرد که از جمله می توان به بسته Cloudera Hadoop و سیستم CoreOS Linux اشاره کرد.
به همین منظور شرکت مایکروسافت پیش نمایشی از یک پورتال جدید عرضه کرد که به کاربران کمک می کند عملیات های خود مبتنی بر فضای رایانش ابری را آسان تر و بهتر مدیریت کنند.مایکروسافت همچنین قصد دارد در جریان همکاری های خود با شرکت Dell سری دستگاه های مبتنی بر پلاتفورم Azure را روانه بازار کند که این دستگاه ها به سازمان ها امکان می دهد تا سیستم های ابری چندگانه در اختیار داشته باشند و به راحتی بتوانند عملیات های خود را از خدمات رایانش ابری Azure مایکروسافت به نسخه خانگی سیستم های خود انتقال دهند.
در جریان اعلام خبر علاقه مندی مایکروسافت برای بهره مندی از خدمات لینوکس می توان نتیجه گرفت که این شرکت قصد دارد برای توسعه هرچه بیشتر پلتفرم ابری Azure از تمامی امکانات موجود بهره مند شود.
شرکت مایکروسافت برای چندین دهه تمام خدمات و نوآوری های خود را تنها مبتنی بر پلتفورم ویندوز خود روانه بازار کرد و همواره دیگر سیستم های عامل از جمله لینوکس را به عنوان یک تهدید و رقیب برای خود می دید.
استیو بالمر مدیرعامل سابق مایکروسافت یک بار به طور صریح اعلام کرده بود که سیستم عامل لینوکس مانند سرطان است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :