آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61509
تاریخ انتشار : 30 مهر 1393 11:20
تعداد بازدید : 817

انتظاری، دبیر شورا:

مقررات شبکه های اجتماعی لنگ جلسه شورای فضای مجازی است

دبیر شورای عالی فضای مجازی خاطر نشان کرد: در حوزه دسترسی و استفاده از اینترنت تاکید ما بر قانون مند بودن و زیرپا نگذاشتن هنجارهای جامعه است.


ایسنا- محمدحسن انتظاری، درباره رویکرد شورای عالی فضای مجازی در مبحث فیلترینگ گفت: می توان گفت که فضای مجازی هم مانند زندگی واقعی ماست و بنابراین لازم است همان طور که در زندگی معمول خود می خواهیم مردم از حداکثر استفاده، آسایش و رفاه بهره مند باشند و بهترین استفاده را از زندگی ببرند، در فضای مجازی هم همین گونه است.
وی در ادامه در پاسخ به این مطلب که با وجود گذشت حدود دو سال این شورا درباره موضوعاتی مانند پیوست فرهنگی هنوز به نتیجه نرسیده و این طور به نظر می رسد که سرعت تصمیم گیری آن با سرعت ورود تکنولوژیهای جدید منطبق نیست، توضیح داد: همان طور که اشاره شد سرعت ورود و رشد تکنولوژی بسیار بالاست و در واقع تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر این که این شورا به طور ماهانه تشکیل جلسه بدهد نیز برهمین اساس است که تصمیمات شورا با تغییرات همگام باشد.
وی افزود: اتفاقا پیوست فرهنگی را در کمیسیون محتوا تدوین کرده ایم و برای بقیه موارد نیز آمادگی داریم که با همان سرعت ورود تکنولوژی مسایل مربوط به آنها را در شورا حل و فصل کنیم.
انتظاری درباره قوانین مربوط به شبکه های اجتماعی موبایلی نیز گفت: این موضوع باید در جلسات شورای عالی فضای مجازی مورد بحث های جامع قرار بگیرد. پیشنهادات ما در دبیرخانه مرکز ملی فضای مجازی و کمیسیون های مربوطه برای طرح در شورای عالی آماده شده و بحث ما نظام فضای مجازی سالم و مطلوب است.
وی ادامه داد: در این میان فیلترینگ یکی از ابعاد است که بعد سلبی محسوب می شود اما ما بحث های ایجابی مختلفی هم داریم که آنها هم درجهت رفع نگرانی ها و ایجاد فضای مناسب و مساعد مورد توجه قرار گیرد. یعنی فقط فیلترینگ نیست و حتی بحث های ایجابی از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و اولویت دارند، بر همین اساس باید مجموعه این موضوعات کنار یکدیگر دیده شوند. به هرحال پیشنهادهای ما در این زمینه آماده است و ما در انتظار تشکیل جلسه شورای عالی فضای مجازی هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :