آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61578
تاریخ انتشار : 3 آبان 1393 10:48
تعداد بازدید : 638

تدوین آیین نامه حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات ارتباطی

معاون وزیر ارتباطات از تدوین آیین نامه حمایتی خبر داد که براساس آن رابطه مشخصی میان اپراتورهای ارتباطی و تولیدکنندگان تجهیزات مخابراتی فراهم شود و اپراتورها ملزم به خرید تولیدات داخلی شوند.


خبرگزاری مهر- سید مجتبی هاشمی مهمترین اقدامات در جهت تعامل با تولیدکنندگان و فعالان بخش خصوصی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را در دولت یازدهم تشریح کرد.
وی با بیان اینکه حمایت از پروژه های جدید شرکت های تولیدکننده مخابراتی، سخت افزاری، نرم افزاری و فناوری اطلاعات در دستور کار وزارت ارتباطات قرار دارد ادامه داد: تاکنون حمایت های مالی و معنوی بسیار خوبی از این شرکت ها شده است و این موضوع همچنان نیز ادامه دارد.
معاون فناوری و امور بین الملل وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید براینکه سعی کردیم به مشکلات بخش خصوصی نیز بپردازیم، افزود: از طریق تعامل مثبت با سندیکای صنعت مخابرات و نیز سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در جریان مسایل این حوزه قرار گرفته ایم و بسیاری از مسایل و مشکلات بخش خصوصی صنعت ICT را
رفع کرده ایم.
دبیر ستاد توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه بازار اصلی کشور در این بخش، در اختیار اپراتورهای مخابراتی قرار دارد گفت: متاسفانه طی سال های اخیر میان این اپراتورها و تولیدکنندگان داخلی فاصله افتاده است و اپراتورها در حد زیادی نیازهای خود را از خارج کشور تامین می کردند و از تولیدات داخلی کمتر استفاده شده است از این رو سعی کرده ایم با اپراتورها و تولیدکنندگان هماهنگی داشته باشیم تا ارتباطی موثر میان بازار و تولیدات داخلی فراهم شود.
وی خاطرنشان کرد: این موضوع در قالب تدوین آیین نامه در حال پیش روی است و امید می رود تا دو ماه آینده قدم های عملی و اجرایی آن برداشته شود؛ براین اساس سالانه نیازهای گسترده اپراتورها از بازار داخلی تامین می شود و تولیدات داخلی مورد استفاده اپراتورها قرار می گیرد.
هاشمی با تاکید براینکه ممکن است برخی تولیدات داخلی پاسخگوی اپراتورها نباشد، افزود: حداقل بخشی از نیازهای اپراتورها از طریق تولیدات داخلی قابل
تامین است.
وی بر الزام اپراتورها بر خرید تجهیزاتی که در داخل کشور تولید می شوند تاکید کرد و گفت: برای مثال طبق هماهنگی های به عمل آمده در زمینه تجهیزات کابل های مخابراتی نوری که توانایی تولید آن در کشور وجود دارد شرکت مخابرات جلوی خرید خارجی را بگیرد و از ظرفیت های تولیدی داخل استفاده کند. در همین حال برای سایر اپراتورها نیز دستورالعمل مشخصی دیده شده که به اجرای آن الزام
خواهند داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :