آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61580
تاریخ انتشار : 3 آبان 1393 10:51
تعداد بازدید : 883

انتخابات هیات مدیره و مجمع تعاونی صنف رایانه تهران 10 آبان برگزار می‌شود:

تمدید مهلت ثبت نام در انتخابات تعاونی صنف رایانه

هیات مدیره اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران از اوایل سال، طرح تاسیس شرکت تعاونی مصرف صنف رایانه تهران را به منظور ساماندهی واردات کالاهای فناوری اطلاعات و ارایه خدمات رفاهی به اعضای خود در دستور کار قرار داد و با کسب مجوزهای لازم از اعضا خواست تا عضو این تعاونی شوند.


فناوران- به گفته رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران  اولین نوبت مجمع عمومی این تعاونی برای تعیین هیات مدیره، چهارشنبه هفته گذشته 30 مهرماه برگزار شد که به علت به حد نصاب نرسیدن اعضای حاضر در مجمع، انتخابات هیات مدیره برگزار نشد و طبق قانون نوبت دوم مجمع به 15 روز بعد موکول شد.
 حضور نصف + یک
سید مهدی میرمهدی رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در خصوص دلیل برگزار نشدن مجمع و انتخابات هیات مدیره تعاونی مصرف صنف رایانه به فناوران گفت: طبق قانون افراد حاضر در جلسه باید نصف به اضافه یک نفر از ثبت نام کنندگان باشند که این تعداد در مجمع حضور نداشتند.
وی افزود: تاکنون 500 نفر در تعاونی عضو شده اند که باید 251 نفر آنها در مجمع حاضر می شد تا انتخابات برگزار شود.
وی  با بیان اینکه قانون نصف به اضافه یک فقط برای اولین دور مجمع صدق می‎کند، دومین مجمع تعاونی قرار است 10 آبان برگزار شود و از اعضا می‎خواهیم که حتما در این مراسم حضور داشته باشند در غیر این صورت با تعداد حداقلی نیز مجمع و انتخابات برگزار خواهد شد.
 حضور مجوزدارها
 میرمهدی همچنین با اعلام اینکه فقط افرادی که جواز کسب اتحادیه را دارند می توانند در تعاونی عضو شوند، گفت: پیش از این قرار بود تعاونی تمام صنف فناوری اطلاعات را پوشش دهد اما هیات موسس تصمیم گرفت که فقط افرادی که مجوز کسب اتحادیه را دارند عضو تعاونی شوند.
وی در خصوص دلیل اتخاذ این تصمیم توضیح داد: ساماندهی و رسیدگی به امور تعاونی اینگونه راحت تر است در عین حال این گامی است از جانب اتحادیه  تا خدمات رفاهی برای اعضای خود ارایه دهد.
وی در ادامه گفت: اکنون شرکت های بزرگ و کوچک بسیاری عضو اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران هستند که می‎توانند عضو تعاونی شده و از خدمات آن بهره مند شوند.
 تمدید مهلت ثبت نام کاندیداتورها
رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با تاکید بر اینکه مهلت ثبت نام افراد علاقه مند برای حضور در هیات مدیره تعاونی مصرف صنف رایانه تمدید شده است، گفت: باتوجه به اینکه تا برگزاری دور دوم مجمع 15 روز زمان باقی است، مهلت ثبت نام اعضا برای کاندیداتوری در انتخابات هیات مدیره را تمدید کرده ایم تا افراد بیشتری امکان رقابت داشته باشند.
میرمهدی افزود: ما از اعضایی که جسارت دارند و می توانند برای صنف وقت بگذارند و کار مفید انجام دهند، می خواهیم در این انتخابات شرکت کنند.
وی گفت: همکاران صنفی ایده و نظرات کارشناسی خوبی دارند که از آن برای اجرای بهتر این پروژه استقبال می کنیم.
 گامی بزرگ برای صنف
میرمهدی تاسیس تعاونی مصرف صنف رایانه را اقدام بزرگی دانست و گفت: هیات مدیره اتحادیه به مدت دو سال تمام تلاش خود را کرده تا صنف دارای تعاونی شود و از مزایای آن مانند واردات کالا استفاده کند.
وی افزود: اقدامات اولیه این کار برای ثبت بسیار سخت بود و تقریبا یک سال و نیم زمان برد. اکنون نوبت اعضاست که در ادامه راه با ما همکاری کنند تا به هدف نهایی برسیم.
رییس اتحادیه با بیان اینکه شرکت تعاونی مصرف صنف رایانه می تواند کارهای بسیار بزرگی برای صنف انجام دهد، گفت: یکی از این اقدامات برگزاری نمایشگاه های تخصصی است که برای صنف مفید و حایز اهمیت است.
وی افزود: همچنین می‎خواهیم این تعاونی را تبدیل به برند کرده و مانند سایر تعاونی‎های صنوف دیگر کالا وارد کرده و با قیمتی مناسب در اختیار فروشندگان قرار دهیم.
میرمهدی اضافه کرد: در حال حاضر بیش از 4 هزار واحد صنفی رایانه داریم که آنها می‎توانند بخش عمده‎ای از کالاهای مورد نیاز خود را توسط تعاونی تامین کنند و این کار در تمام صنوف مرسوم بوده و با فعالیت واردکنندگان تداخلی ندارد.
 فقدان نفوذ اتحادیه در تعاونی
میرمهدی در ادامه با بیان اینکه سیستم شرکت تعاونی مصرف صنف رایانه از اتحادیه جداست، گفت: اتحادیه در فعالیت این شرکت تعاونی دخالتی ندارد و در واقع هیات مدیره اتحادیه هیچ نفوذی در تعاونی ندارند.
وی در مورد قیمت هر سهم گفت: برای هر سهم 30 هزار تومان در نظر گرفته شده که رقمی استاندارد است و وزارت تعاون کمتر از این را قبول نمی‎کند.
او تاکید کرد: شاید اکنون عضویت در تعاونی سودی نداشته باشد اما قطعا با آغاز فعالیت هیات مدیره و رفتن به بورس سود بسیار زیادی عاید صنف خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :