آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61581
تاریخ انتشار : 3 آبان 1393 10:53
تعداد بازدید : 660

با ادغام شرکت ارتباطات ثابت در مخابرات

«آشنای اول» ماندنی شد

شرکت ارتباطات ثابت به دلیل موازی کاری با مخابرات های استانی در دل مخابرات ادغام و برند آشنای اول پابرجا می ماند.


خبرگزاری تسنیم- مدیر عامل مخابرات ایران در جمع مدیران مجموعه مخابراتی این خبر را اعلام کرد. شرکت ارتباطات ثابت در اواخر سال 91 به ثبت رسید که بعدها عنوان تجاری آشنای اول را برای خود برگزید.
این شرکت به عنوان متولی ایجاد، بهره برداری، توسعه و نگهداری شبکه های ارتباطی در حوزه شبکه های غیرمادر مخابراتی در ذیل مخابرات ایران تشکیل شد.
چنین رسالتی را پیش از این شرکت مخابرات ایران و مخابرات های استانی بر دوش می کشیدند اما با در نظر گرفتن این شرکت تابعه برای مخابرات در زمینه ارتباطات ثابت، عملا مخابرات های استانی به حاشیه کشیده شدند زیرا رسالت اصلی آنها از این پس در اختیار آشنای اول بود.
در شرح وظایف تأسیس این شرکت هرگونه فعالیت مستقیم و غیرمستقیم در خصوص ساخت و تولید واردات و صادرات قطعات سخت افزاری و نرم افزاری دیگر خدمات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات مربوط به انتقال صوت، متن، دیتا و دیگر انواع اطلاعات گنجانده شده بود.
همچنین تولید هر نوع دستگاه و برنامه اعم از سخت افزار و نرم افزار، ارایه خدمات ارزش افزوده، ارایه هر نوع سرویس مبتنی بر شبکه های مخابراتی و ارتباطی، همکاری با سایر اپراتورها در زمینه مبادله اطلاعات و ترانزیت ترافیک از دیگر وظایف این شرکت بود.
مدیر عامل مخابرات ایران ضمن تأیید هر دو موضوع انحلال و ادغام شرکت ارتباطات ثابت و بقای آشنای اول گفته است که شرکت ارتباطات ثابت در مخابرات ایران ادغام می شود و ساختار سازمانی جدیدی شکل می گیرد.
ابراهیمی صدرآبادی همچنین گفت: برند آشنای اول باقی می‎ماند و معاونت‎های بازاریابی، تدارکات و ذخیره تامین شرکت ارتباطات ثابت در دل مخابرات جای داده می شود. شرکت مخابرات ایران به عنوان هلدینگ، کنترل و نظارت 30 شرکت مخابرات استانی، شرکت ارتباطات سیار و املاک را بر عهده دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :