آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61584
تاریخ انتشار : 3 آبان 1393 10:56
تعداد بازدید : 785

برپایی نشست جهانی توسعه فناوری پایدار جشنواره خوارزمی

مدیرعامل گروه بین المللی توسعه پایدار از برگزاری نشست جهانی توسعه فناوری پایدار همزمان با بیست و هشتمین جشنواره بین المللی خوارزمی در زمستان امسال خبر داد.


ایرنا - علی جوادی پویا درباره جزییات این رویداد جهانی گفت: سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران زمستان امسال و به موازات برگزاری جایزه بین المللی خوارزمی، اقدام به برگزاری نشستی جهانی برای بسط مفهوم توسعه فناوری پایدار خواهد کرد.
وی ادامه داد: این نشست خوارزمی فروم (Khwarizmi Forum) نام گرفته و با رویکرد توسعه فناوری پایدار به صورت پنل های تخصصی برگزار خواهد شد.
وی افزود: این نشست به صورت پنل هایی تخصصی با حضور دانشمندان و اساتید داخلی و خارجی فعال در مرزهای جهانی علوم و تکنولوژی برگزار می شود که در جریان آن، صاحبنظران به بحث و تبادل نظر درباره پیشرفت های علم و فناوری در جهان امروز و آینده پژوهی در حوزه های مختلف مرتبط با آنها خواهد پرداخت.
به گفته جوادی پویا، این نشست تخصصی حوزه های وسیعی همچون نفت، گاز و پتروشیمی، نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، سلول های بنیادی، برق و الکترونیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات، آب، محیط زیست، خشکسالی، گرمایش زمین، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، دریانوردی، هوانوردی، انرژی های نو و دیگر حوزه های علوم و فناوری را در برخواهد گرفت.
بیست و هشتمین دوره جشنواره بین المللی خوارزمی در چهار محور پژوهشی شامل پژوهش های کاربردی، بنیادی، توسعه ای و اختراع، ابتکار و نوآوری برگزار می شود.
رقابت محققان و پژوهشگران این جشنواره در زمینه های علمی برق و کامپیوتر، مکانیک، مکاترونیک، هوافضا، طرح های ویژه (صنایع دفاع)، مهندسی نرم افزار و فناوری اطلاعات، مواد، متالورژی و انرژی های نو، صنایع شیمیایی، فناوری نانو، مهندسی صنایع و مدیریت فناوری، عمران، علوم پایه، زیست فناوری، محیط زیست و علوم پایه پزشکی، کشاورزی و منابع طبیعی و هنر و معماری صورت
می گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :