آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 62291
تاریخ انتشار : 17 آبان 1393 12:19
تعداد بازدید : 1712

به کمک تجهیزات عکاسی با موبایل

موبایل خود را یک دوربین حرفه ای کنید

بازار این روزها پر است از دوربین های بزرگ و کوچکی که امکانات شبیه به هم با کیفیت متفاوت و حتی گاهی یکسان به کاربران ارایه می دهند. قیمت دوربین دیجیتال طی ماه های گذشته در بازار افزایش داشته و این مساله در کنار افزایش کیفیت دوربین های تلفن های هوشمند و گسترش سبک iPhonography یا همان عکاسی با موبایل و نیز انواع و اقسام اپلیکیشن هایی که به ویرایش عکس و اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی کمک می کند، محبوبیت دوربین های عکاسی را کم کرده است. اگر بخواهید یک دوربین جمع و جور و با کیفیت و به روز بخرید باید حداقل یک میلیون تومان هزینه کنید. اما امروز تعدادی کمی از علاقه مندان به عکاسی به دنبال خرید دوربین های عکاسی می روند. آنها ترجیح می دهند یک تلفن همراه هوشمند با یک دوربین با کیفیت را یکجا داشته باشند و هزینه های اندکی برای خرید تجهیزات عکاسی با موبایل بپردازند و این سبک عکاسی را به صورت حرفه ای دنبال کنند. بهار ادیبان

  هشت برابر ببینید
عکاسی با موبایل از سوژه های دور در بسیاری مواقع امکان پذیر نیست. چون عکسی که به دست می آید عکسی است که یا سوژه در آن بسیار کوچک نشان داده می شود یا اگر زوم کرده باشیم، عکس بی کیفیت شده است. اما با استفاده از لنز Lieqi می توانید هر چیزی را هشت برابر بزرگتر ببینید.
این لنز که از شیشه ای شفاف ساخته شده است تصاویر را بدون افت کیفیت تا هشت برابر برای شما بزرگتر می کند.
 از جمله ویژگی های این لنز سازگار بودن با تمام گوشی ها و تبلت هاست. بنابراین نگران مدل گوشی هوشمند خود نباشید. در ضمن با این لنز می توانید به صورت دستی نیز فوکوس کنید.
قیمت لنز Lieqi در بازار تجهیزات عکاسی با موبایل حدود 85 هزار تومان است.

 ماکرو با موبایل
عکاسی ماکرو، سبک پر طرفداری از عکاسی است که حتی مبتدی ترین عکاسان نیز به آن علاقه دارند و اگر کمی خلاق باشید می توانید با این سبک عکس های جالبی بگیرید. دوربین های عکاسی تلفن همراه امکانات چندانی برای راضی کردن علاقه مندان به عکاسی ماکرو ندارند.اینجا، وسیله ای می تواند به شما کمک که Easy Macro نام دارد. Easy Macro وسیله سودمندی است که امکان اضافه کردن لنزهای ماکرو در دوربین تلفن های هوشمند را به آسان ترین شکل ممکن فراهم می کند. این لنز روی یک کش لاستیکی سوار شده و به راحتی دور اکثر تلفن های قرار می گیرد.
با این وسیله امکان زوم روی سوژه ها تا 4 برابر را دارید. حمل این وسیله بسیار آسان است و می توانید آن را در کیف دستی خود هم قرار دهید. قیمت این وسیله در بازار حدود 38 هزار تومان است.

 دنیا را گرد ببینید
عکاسی با لنز فیش آی برای هر کسی که به عکس و عکاسی علاقه مند است جذاب است. لنز سوپر فیش آی با وسعت دید ۲۳۵ درجه است که حتی دست و پای خودتان را موقع عکاسی در تصویر گرفته شده می بینید. این لنز از شیشه شفافی ساخته شده است و دارای پوشش سطحی چندلایه عدسی برای بازنمایی بهتر رنگ ها است. سوپر فیش آی osino با تمامی گوشی ها و تبلت ها سازگار است. قیمت این لنز حدود 85 هزار تومان است.

 گرد و باز و نزدیک
لنزهای سری L را در دوربین های کانن دوست دارید؟ با این پکیج می توانید عکس هایی بگیرید که در دوربین های دیجیتال تنها با لنز های سری L امکان پذیر است. این لنزها به راحتی روی گوشی های اندروید، آیفون ها، آیپاد تاچ، بلک بری و انواع تبلت ها و حتی لپتاپ نصب می شود. بدنه این سه لنز ماکرو، واید و فیش آی از فلز آلومینیوم ساخته و از شیشه های با کیفیت و شفاف در ساخت عدسی ها استفاده شده است.
لنز فیش آی دارای میدان دید 180 درجه ای است و تصاویر را به صورت نیمکره ثبت می کند. لنز ماکرو نیز برای عکاسی از سوژه از فاصله 10 تا 23 میلیمتری مناسب است. لنز واید نیز با زاویه باز دوربین به شما کمک می کند کادر تصویر بزرگتری داشته باشید.
قیمت مجموعه osino سحدود 70 تا 50 هزار تومان است.

 مونوپادها، نجات دهنده شما
خیلی وقت ها دوست دارید امکان عکاسی از فضایی از بالا را داشته باشید. اما چنین امکانی برایتان وجود ندارد. گاهی دوست دارید عکس های سلفی دسته جمعی بگیرید اما چون باید موبایل از شما فاصله داشته باشد تا همه در کادر شما جا شوند، امکان عکس گرفتن ندارید. گاهی در مکانی قرار دارید که جلوتر نمی توانید بروید تا بهتر عکس بگیرد. در تمام این مواقع این مونوپادها هستند که به کمک شما می آیند. مونوپادها شبیه به همان تک پایه های دوربین های عکاسی هستند با وزنی سبک تر که به راحتی جمع می شوند و وقتی هم بازشان می کنید راحت می توانید آن را دست بگیرید. این مونوپاد حرفه ای از 42 تا 123 سانتی متر بلند می شود و تا 500 گرم وزن تحمل می کنند. یعنی نه تنها موبایل شما بلکه دوربین های جمع و جور و کوچک تان را نیز می توانید روی آن نصب کنید. مونوپادهای حرفه ای بین 95 تا 65 هزار تومان قیمت دارند. این مونوپاد مارک yunteng است و 62 هزار تومان
قیمت دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :