آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 62301
تاریخ انتشار : 17 آبان 1393 12:34
تعداد بازدید : 551

خبرک

44 میلیون دلار صادرات چمدانی از ایران صادرات ایران از طریق تجارت چمدانی در هفت ماهه سال 1393 به حدود 44 میلیون و 508 هزار دلار رسیده است. در کنار مبادلات تجاری ایران با کشورهای عضو CIS تجارت محدود و کوچک دیگری نیز در گمرکات مرزی در شمال، شمال شرق و شمال غرب کشور از طریق مرزنشینان ساکن کشورهای فوق صورت می گیرد که محدود به اقلام کالایی خاصی بوده و به آن تجارت چمدانی اطلاق می شود.طی هفت ماه اول امسال هر روز به طور متوسط 206 هزار دلار کالا از طریق تجارت چمدانی از گمرکات مرزی به کشورهای CIS ارسال شده است که این رقم حدود 0.23 درصد از ارزش کل صادرات کشور را تشکیل می دهد.


 گشایش نمایشگاه مطبوعات با شعار آزادی مسوولانه
بیستمین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی امروز در مصلای امام خمینی تهران گشایش می یابد. در نمایشگاه بیستم، 38 روزنامه، 20 خبرگزاری، 116 رسانه آموزشی و تخصصی، چهار تشکل مطبوعاتی، 63 رسانه سیاسی ـ اقتصادی، 70 نشریه عمومی و خانواده، هشت رسانه غیرفارسی زبان، 45 رسانه فرهنگی، 10 رسانه کودک ونوجوان، 24 موسسه رسانه ای، 67 نشریه استانی و 13 عنوان نشریه ورزشی حضور دارند. شعار نمایشگاه امسال «آزادی مسوولانه» است. به گفته «حسین انتظامی» معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رسانه ها در جهت ایفای رسالت خود باید آزادی داشته باشند. این نمایشگاه تا 23 آبان ماه از ساعت 9 صبح تا 8 شب برپاست.

 پردرآمدترین زن دنیای موسیقی در سال 2014
بیانسه خواننده آمریکایی با بیش از ۱۱۵ میلیون دلار درآمد، پر درآمدترین زن سال در دنیای موسیقی شده است. بر اساس آماری که نشریه فوربز منتشر کرده است، او پرکارترین سال حرفه ای خود را گذرانده است. بیانسه در این سال ۹۵ کنسرت اجرا کرده و از هر شهر به طور متوسط ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار درآمد کسب کرده است. تیلور سویفت دومین زن با 64 میلیون دلار، دومین زن و پینک با درآمدی حدود ۵۲ میلیون دلار سومین زن پردرآمد دنیای موسیقی در سال معرفی شده اند.

 تهران؛ خداحافظ باران سلام آلودگی
هوای تهران قرار است از امروز گرم تر شود و وضعیت جوی پایداری داشته باشد. بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از امروز در بیشتر مناطق کشور جوی نسبتا پایدار پیش بینی می شود که در شهرهای صنعتی این پایداری باعث کاهش کیفیت هوا و افزایش آلاینده ها در آسمان خواهد شد. برای برخی نواحی استان های خراسان شمالی و رضوی، بارش هایی به صورت پراکنده پیش بینی می شود اما فردا شاهد کاهش ابر در این مناطق خواهیم بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :