آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 62373
تاریخ انتشار : 18 آبان 1393 10:46
تعداد بازدید : 855

۴ پیشنهاد PAP ها برای بهبود وضعیت اینترنت کشور

مدیرعامل شرکت شاتل با ارایه ۴ پیشنهاد اساسی برای بهبود وضعیت اینترنت، گفت: در ایران قیمت اینترنت نسبت به کیفیت آن گران است و راه حل، ارایه سرویس با سرعت های بالاست.


خبرگزاری فارس- احمد نخجوانی در خصوص جلسات مشترک وزارت ارتباطات و شرکت های ارایه دهنده اینترنت پرسرعت برای کاهش قیمت اینترنت از راه تفکیک اینترنت از اینترانت، گفت: در این جلسات وزارت ارتباطات به دنبال ارزان شدن اینترنت از روش کاهش قیمت ها توسط شرکت های ارایه دهنده سرویس بود.
وی افزود: در این جلسات شرکت های اینترنتی استدلال کردند که در ایران قیمت اینترنت نسبت به کیفیت گران است و راه حل، ارایه سرویس با سرعت های بالا است.
وی توضیح داد: در حال حاضر متوسط پرداختی مردم در ایران برای سرویس ADSL حدود 15 هزار تومان است که این رقم در بودجه خانوار رقم چندانی نیست. اما مشترکان نسبت به کیفیت سرویس در مقایسه با هزینه ای که می پردازند معترضند.
وی افزود: در تمام دنیا اینترنت هر سال ارزان نمی شود، بلکه سرعت نسبت به قیمت افزایش می یابد.  همچنان که هم اکنون نیز قیمت  ADSL برای مشترکانی که سرویس پرسرعت تر خریداری می کنند به صرفه تر از مشترکی است که سرویس محدود و کم سرعت استفاده می کند.
این فعال بازار اینترنت در ادامه با بیان 4 پیشنهاد برای بهبود کیفیت و افزایش سرعت اینترنت، گفت: در ابتدا باید تکلیف قانون محدودیت سرعت 128 کیلوبیت بر ثانیه برای اینترنت خانگی روشن شود. این قانون 8 سال پیش وضع شده و اکنون یکی باید وضعیت آن را برای همیشه روشن کند.
وی ادامه داد: در مرحله دوم باید مشکل رابطه شرکت های PAP با مخابرات برطرف شود تا بتوانند راحت تر تجهیزات اینترنت بگیرند.
نخجوانی افزود: در گام سوم باید موضوع تامین اینترنت و اینترانت شرکت زیرساخت برطرف شود؛ هم اکنون وضعیت زیرساخت فاجعه است و به عنوان یک سرویس دهنده نمی توانیم از زیرساخت، اینترنت و اینترانت بگیریم زیرا سرویس ندارد.
این فعال بازار اینترنت افزود: به عنوان اقدام چهارم نیز باید شیوه قیمت گذاری اصلاح شود و هر کس که بیشتر خرید می کند، از تخفیف بیشتری برخوردار شود. هم اکنون شرکتی که 100 لینک STM1 از زیرساخت خریداری می کند با شرکتی که یک لینک STM1 مصرف دارد، تفاوتی ندارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :