آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 62377
تاریخ انتشار : 18 آبان 1393 10:51
تعداد بازدید : 778

انتشار مصوبه‌ جدید تعرفه اینترنت

ADSL، باز هم گران شد

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی در مصوبه شماره 3 جلسه شماره 200 خود که مهرماه گذشته برگزار شده است، تعرفه اینترنت پرسرعت خانگی را تغییر داده و آن را از اول آبان ماه لازم الاجر اعلام کرده است.


فناوران- در این مصوبه اعلام شده که بنا بر پیشنهاد سازمان تنظیم مقررات، برخی مفاد مصوبه جلسه شماره 181 که 13 بهمن ماه سال قبل برگزار شده بود، با توجه به بازخوردهای حاصل از اجرای مصوبه و به منظور اصلاح زنجیره قیمت خدمات اینترنت بر مبنای قیمت عادله روز تعرفه های اینترنت دستخوش تغییر می شود.براساس این مصوبه، تعرفه پهنای باند اینترنت برای کلیه خدمات و کاربردها و بهره برداران با 25 درصد کاهش نسبت به مصوبه شماره دو جلسه 166 که در تاریخ سی ام خرداد ماه سال قبل تصویب شده به شرح جدول شماره 1 تعیین شده است.این درحالی است که در مصوبه 181 تعرفه پهنای باند برای ارایه دهندگان خدمات اینترنت پرسرعت ADSL نسبت به مصوبه جلسه مذکور 35 درصد کاهش یافته بود. همچنین در تبصره ای در این مصوبه عنوان شده است که از تاریخ لازم الاجرا شدن این مصوبه، تعرفه پهنای باند اینترنت مندرج در بند یک مصوبه 181 فاقد اعتبار به شمار می رود.
در این مصوبه آمده است:
 سایر تخفیف های مندرج در مصوبه جلسه شماره 181 از تاریخ لازم الاجرا شدن مصوبه جدید برای کلیه شرکت های ارایه کننده خدمات اینترنتی مبنی بر فناوری ADSL معتبر خواهد بود. همچنین در مصوبه جدید عنوان شده است سایر مفاد مصوبه 181 کماکان معتبر است و کلیه شرکت های ارایه کننده خدمات اینترنت مبتنی بر فناوری ADSL موظفند خدمات خود را برای کاربران نهایی مطابق با تعرفه های تعیین شده در مصوبه مذکور ارایه کرده و به هیچ عنوان مجاز به افزایش تعرفه های خود بالاتر از سقف تعیین شده دراین مصوبه نخواهند بود.
با توجه به مصوبه اخیر براساس روند کاهشی قیمت پهنای باند اینترنت در سطح بین الملل سازمان تنظیم مقررات موظف است پس از شش ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این مصوبه با هماهنگی شرکت ارتباطات زیرساخت پیشنهاد لازم برای تعدیل تعرفه پهنای باند اینترنت را به کمیسیون ارایه کند.خبرگزاری ایسنا در این باره نوشته است: براساس مصوبه 181 که بهمن ماه سال گذشته ابلاغ شده بود این گونه تصمیم گرفته شد که برای کاهش هزینه اینترنت در سبد خانوار با بررسی زنجیره هزینه های ارایه خدمات اینترنت بر مبنای قیمت عادله روز تعرفه خدمات پهنای باند اینترنت بین الملل دستخوش تغییر شده و خدمات اینترنت مبتنی بر فناوری ADSL کاهش پیدا کند.براساس این مصوبه تعرفه پهنای باند اینترنت بین الملل صرفا برای ارایه کنندگان خدمات اینترنت مبتنی بر فناوری ADSL ، 35 درصد کاهش پیدا کرده بود که تعرفه های مصوبه 181 در جدول شماره 2 آمده است.
البته دراین مصوبه تاکید شده بود که تعرفه پهنای باند اینترنت بین الملل برای سایر خدمات کاربردها از جمله وایمکس بدون تغییر باقی
خواهد ماند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :