آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 62379
تاریخ انتشار : 18 آبان 1393 10:55
تعداد بازدید : 925

فروش اینترنتی داروی ریتالین ممنوع است

رییس دفتر بازرسی ویژه سازمان غذا و دارو می گوید: عرضه، تبلیغ و فروش ریتالین در خارج از داروخانه ها به ویژه به شکل اینترنتی غیرقانونی بوده و مورد تایید وزارت بهداشت نیست.


ایرنا- رامهرمزی افزود: عرضه قرص ریتالین خارج از داروخانه ها به طور قطع قاچاق بوده و وظیفه وزارت بهداشت برخورد با آن و معرفی سودجویان به مراجع قضایی است. وی از مردم خواست ریتالین را خارج از داروخانه تهیه نکنند و تاکید کرد: مسیر علمی و قانونی عرضه دارو، فقط از طریق داروخانه های خاص است.
براساس این گزارش شبکه های اینترنتی یکی از مهم ترین مبادی فروش و توزیع داروهای قاچاق و تقلبی به شمار می روند و امروز با جست وجوی ساده در اینترنت می توان با سیل انبوه این تبلیغات روبرو شد.
یکی از این تبلیغات مربوط به فروش قرص ریتالین است که به راحتی از طریق پایگاه های اینترنتی در اختیار مردم قرار می گیرد. اما گویا راه اندازی پایگاه های اینترنتی برای فروش قرص ریتالین کافی نیست که سودجویان در «بازاریابی فعال» با فرستادن «ایمیل» به کاربران ناشناس تلاش در فروختن هرچه بیشتر این داروها دارند.
برخی سودجویان به نسل جوان بویژه دانشجویان اینگونه القا کرده اند که برای بیدار ماندن در شب امتحان و تمرکز حافظه می توانند از قرص ریتالین استفاده کنند درحالی که مصرف خودسرانه این قرص عوارض زیادی دارد و اعتیادآور است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :