آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 62386
تاریخ انتشار : 18 آبان 1393 11:2
تعداد بازدید : 868

بررسی نحوه هماهنگی برای پیاده سازی IPV6 در شبکه ملی اطلاعات

نحوه پیاده سازی IPV6 درشبکه ملی اطلاعات و اقدامات انجام شده در این حوزه، در سمینار گذار به IPV6 مورد بررسی و تبادل نظر کارشناسان قرار خواهد گرفت.


فناوران- علی اصغر انصاری، معاون توسعه و مدیریت شبکه ملی اطلاعات، با بیان این مطلب گفت: اطلاع رسانی و هماهنگی میان مجموعه های فعال در حوزه گذر به IPV6 از جمله اهداف برگزاری این سمینار محسوب می شود.
وی ادامه داد: نقش و مسوولیت سازمان فناوری اطلاعات ایران، رگولاتوری و شرکت زیرساخت در امر راهبری برای گذار به IPv6 از دیگر موضوعاتی است که در این سمینار تبین و سازوکارهای فنی گذار مورد بررسی و تبادل نظر کارشناسان قرار خواهد گرفت.
معاون توسعه و مدیریت شبکه ملی اطلاعات با بیان این مطلب که امروزه کمبود آدرس های IPv4 در جهان توسعه شبکه اکثر کشورها را با محدودیت های روبه رو کرده است تصریح کرد: با افزایش تعداد کاربران و کاربری ها به ویژه ظهور پدیده های نظیر اینترنت اشیاء و عدم تامین کافی آدرس های IP چالشی فراروی شرکت های مختلف از جمله فعالان بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات قرار داده و گسترش و بهبود عملکرد خدمات آن ها را که تنها به واسطه ارایه خدمات جدید و باکیفیت بالا امکان پذیر است را با مشکلاتی مواجه کرده است.
وی ادامه داد: به منظور برطرف شدن این مشکل، بیش از 10 سال است که پیاده سازی سیستم آدرس دهی 128 بیتی یا پروتکل جدیدی بنام IPv6 توسط متولیان مدیریت منابع و استاندار سازی شبکه جهانی اینترنت به عنوان راه کار در این حوزه معرفی شده که در حال حاضر در بیشتر کشورها مترقی در حال به کار گیری، پیاده سازی و خدمات دهی است.
وی افزود: در این راستا با توجه به محدودیتهای موجود و به منظور بهره گیری از مزایای این پروتکل آدرس دهی، ما نیز درصدد استفاده از سازوکارها و روش های گذار یا مهاجرت به IPv6 در کشور و همزیستی با IPv4 هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :