آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 62392
تاریخ انتشار : 18 آبان 1393 11:10
تعداد بازدید : 799

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

سرمایه گذاری در زمینه IT رونق اقتصادی می آورد

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت سرمایه گذاری در زمینه اشتغال وابسته به IT را یکی از زمینه های مناسب برای سرمایه گذاری دانست و گفت: امروز شاهد روند رو به رشد خرید اینترنتی در دنیا هستیم و این مقوله می تواند نقش مهمی در رونق اقتصادی داشته باشد.

ایسنا- علی اصغر توفیق در همایش آموزش و مهارت در صنف و صنعت افزود: بخش زیادی از درآمدهای کشورهای توسعه یافته دنیا از محل درآمدهای ناشی از سرمایه های نامشهود مثل فکر، دانش و اندیشه بدست می آید و این در حالی است که در کشور ما سرمایه های نامشهود مغفول مانده اند.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت از نیروی انسانی به عنوان بزرگترین دارایی های نامشهود کشور یاد کرد و افزود: باید اعتراف کرد ما از دارایی های نامشهود خود غافل شده ایم.
این مقام مسوول گفت: اقتصاد ما بیش از اینکه دانش پایه باشد، منبع پایه است و باید با برنامه ریزی مناسب اقتصاد را به سمت دانش پایه ای سوق دهیم.
وی در ادامه از نمایشی بودن علم در کشور سخن گفت و افزود: در بازدید از برخی مراکز هایتک تجهیزاتی را دیدم که شاید در فهرست مدرن ترین تجهیزات روز دنیا باشد و این در حالی است که از این تجهیزات استفاده زیادی نمی شود و گویی اصلا وجود ندارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :