آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 62398
تاریخ انتشار : 18 آبان 1393 11:22
تعداد بازدید : 865

مقابله اپل با بدافزار خطرناک گوشی آیفون

اپل می گوید بدافزاری را بلوکه کرده که در بسیاری از برنامه های همراه طراحی شده برای گوشی آیفون و تبلت آیپد رخنه کرده و به یک تهدید جدی برای کاربران مبدل شده است.
خبرگزاری فارس- این بدافزار که WireLurker نام دارد، چندروزی است حملات گسترده خود را به کاربران آیفون و آیپد آغاز کرده است. با توجه به امنیت نسبتا خوب سیستم عامل iOS این بدافزار ابتدا به رایانه های مک نفوذ می کند و در صورت اتصال گوشی یا تبلت به آنها از طریق پورت USB به سرعت به آیفون یا آیپد منتقل می شود.
WireLurker به خصوص حضور گسترده ای در فروشگاه های چینی عرضه برنامه های همراه دارد و با توجه به اینکه بسیاری از این فروشگاه ها مستقل از اپل عمل می کنند مقابله با بدافزار یاد شده به کاری دشوار مبدل شده است. مهم ترین کارکرد این بدافزار سرقت اطلاعات ذخیره شده در گوشی و تبلت اپل است. این اولین بار است که حریم شخصی کاربران آیفون و آیپد در مقیاسی گسترده و از طریق بدافزاری موثر به خطر می افتد. تاکنون 467 برنامه همراه آلوده به این بدافزار شناسایی شده است و میزان بارگذاری کل برنامه های همراه آلوده به WireLurker از مرز 356 هزار مورد گذشته است. اپل به کاربران هشدار داده که برنامه های همراه را تنها از منابع قابل اعتماد بارگذاری کنند.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :