آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 62403
تاریخ انتشار : 18 آبان 1393 11:28
تعداد بازدید : 808

افزایش سرمایه پست بانک قطعی شد

مجمع عمومی فوق العاده پست بانک ایران با افزایش 476 درصدی سرمایه این بانک موافقت و آن را تصویب کرد.

  فناوران- مجمع عمومی فوق العاده پست بانک دیروز در در تالار شهیدقندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد و دستور جلسه این مجمع که افزایش سرمایه بانک بود، تصویب شد.  براساس رای سهامداران، سرمایه پست بانک از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به مبلغ دو میلیون و 672 هزار و 308 میلیون ریال افزایش یافت. سرمایه شرکت با افزایش نزدیک به ۵۰۰ درصدی از ۵۶۱ میلیارد و ۱۴۳میلیون ریال به ۳هزار و ۲۳۴ میلیارد و ۱۹۸میلیون ریال یعنی حدود ۴۷۶ درصد از محل تجدید ارزیابی دارایی ها افزایش می یابد.
 سازمان خصوصی سازی، شرکت پرشیان فولاد (سهامی خاص)، سایر سهامداران، شرکت های سرمایه گذاری استانی (سهام عدالت) و وزارت امور اقتصادی و دارایی سهامداران اصلی این بانک هستند.
برات قنبری، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان نماینده دولت و رییس مجمع در این جلسه گفت: دربرنامه ششم توسعه کشور، این بانک به عنوان بانک تخصصی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات ملحوظ و مجموعه های پست، پست بانک ایران و خدمات هوائی پیام در داخل یک مجموعه ساماندهی خواهد شد. در این جلسه ترکیب اعضای هیأت مدیره شامل سه نفر نماینده دولت و دونفر نماینده سهام عدالت تعیین شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :