آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 62495
تاریخ انتشار : 20 آبان 1393 10:59
تعداد بازدید : 1299

شرکت فاران صدرا خدمات دولت‌ الکترونیکی خود را به نمایش می‌گذارد

رونمایی از پروژه کارت ملی هوشمند در الکامپ بیستم

شرکت ارتباطات فاران صدرا نماینده رسمی شرکت سفران و مورفو فرانسه ارایه کننده انواع خدمات و راهکارهای امنیتی الکترونیکی برای نخستین‎بار با حضور در نمایشگاه الکامپ بیستم که قرار است 17 تا 20 آذرماه در محل نمایشگاه های بین المللی برگزار شود، خدمات خود در زمینه دولت الکترونیکی را به نمایش می گذارد و از پروژه ملی کارت هوشمند در ایران رونمایی می کند.

فناوران- مدیر عامل شرکت فاران صدرا و نایب رییس اول اتاق بازرگانی البرز در خصوص اجرای پروژ کارت ملی هوشمند گفت: مجری این پروژه ملی سازمان ثبت احوال کشور است که با برون سپاری کار به بخش خصوصی در آینده ای نزدیک این کار انجام خواهد شد.
رحیم بنامولایی افزود: شرکت فاران صدرا اعلام آمادگی کرده و قرار است یکسری خدمات اپراتوری شامل خدمات بهداشتی، امنیتی، اقتصادی و غیره را در قالب یک کارت هوشمند ارایه دهد.

  قابلیت ثبت اطلاعات DNA در کارت ملی هوشمند
 بنامولایی با بیان اینکه DNA افراد نیز در کارت ملی هوشمند می تواند تعریف شود، گفت: با تعریف DNA افراد در کارت ملی هوشمند، تمام صاحبان کارت دارای هویت می شوند و دولت می تواند از این طریق اعمال مدیریت کند.
وی با تاکید بر اینکه تمام مسایل امنیتی در این پروژه لحاظ خواهد شد، گفت: این کارت چند منظوره است و در زمینه فعالیت های اقتصادی  نیز کاربرد بسیاری خواهد داشت.
بنامولایی اضافه کرد: قطعا انجام مراحل کار این پروژه بین شرکت های مختلف تقسیم می شود تا هرچه سریع تر شاهد پیاده سازی این مهم در کشور باشیم.

  ایجاد دیتاسنتر خدمات بازرگانی
نایب رییس اول اتاق بازرگانی البرز در ادامه با تاکید بر اینکه ایجاد دیتاسنتر خدمات بازرگانی در کشور بسیار ضروری است، گفت: به زودی دیتاسنتری برای خدمات بازرگانی در کشور طراحی و تولید خواهیم کرد. زیرا بخش خصوصی معمولا از دادن اطلاعات واقعی خودداری می کند، در حالیکه زمانی در زمینه اقتصادی موفق خواهیم شد که با استناد به اطلاعات درست در خصوص نداشته هایمان برنامه ریزی کنیم.
وی همچنین افزود: کاملا بدیهی است با پیاده سازی و استقرار دولت الکترونیکی بسیاری از مسایل اقتصادی، امنیتی و غیره حل خواهد شد و بهتر است دولت در این زمینه کار را به دست بخش خصوصی بسپارد تا هرچه سریع تر به اهداف خود برسد.

  لزوم نظارت دولت بجای تصدی‎گری
 مدیر عامل شرکت فاران صدرا و عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه دولت باید بجای دخالت و تصدی گری امور به نظارت بپردازد، گفت: دولت  اقای دکتر روحانی قول داده است که تشکل ها به میدان بیایند و انجام امور را  به دست تشکل های تخصصی بسپارد و در این راستا تشکلی موفق است که منافع ملی را بر منافع شخصی ترجیح دهد.
وی افزود: برخی عنوان می کنند که فلان صنعت توجیح اقتصادی ندارد این در حالیست که در سال‎های اخیر نقش بخش خصوصی در اغلب صنایع کمتر از 5 درصد بوده است.
بنامولایی تاکید کرد: زمانی می توانیم ادعا کنیم که بخش خصوصی می تواند موفق باشد که به او فضای لازم برای فعالیت داده شود.

  ضرورت ایجاد کنسرسیوم
بنامولایی با اتکا به سابقه طولانی فعالیت اقتصادی خود تاکید کرد که فعالان اقتصادی کشور اکنون باید به فکر کارگروهی و ایجاد کنسرسیوم باشند و از دانش یکدیگر بهره ببرند.
 وی افزود: در واقع فعالان اقتصادی باید با علم تولید ثروت کنند و دانش را در خدمت صنعت بگیرند.
نایب رییس اول اتاق بازرگانی البرز با ابراز تاسف از اینکه نتوانسته ایم بازار آسیای میانه را در اختیار بگیریم، گفت: از آنجایی که دولت بجای نظارت بر فعالیت فعالان اقتصادی دخالت زیادی در انجام کار آنها دارد هنوز بازار عراق و افغانستان را به دست نیاورده‎ایم.

  بخش خصوصی همانند آب باران
بنامولایی در ادامه سخنان خود عنوان کرد که بخش‎خصوصی همانند آب باران است و مسیر خود را پیدا می کند، اما آنچه تاکنون  در زمینه اقتصاد ایران اتفاق افتاده برخلاف مسیر اقتصادی کشورهای دنیاست.
وی افزود: متاسفانه سازمان ها در کشور هر کدام یک بنگاه اقتصادی تشکیل داده اند در صورتیکه مانند تمام کشورهای جهان کارها باید توسط بخش خصوصی انجام شود. وی با تاکید بر اینکه کشور اکنون واردات محور است، گفت: باید بودجه کشور به صورت استانی بسته شود تا مافیای بزرگ واردات در کل کشور تقسیم شوند در عین حال با این اقدام رقابت بین استان ها برای کسب درآمد ایجاد می شود.
بنامولایی اضافه کرد: با وجودی که مقام معظم رهبری تاکید بسیاری بر تولید دارند اما از سوی مجلس و دولت تاکنون قدم مثبنی در این راستا برداشته نشده است.

 شرکت سفران و  موفو در یک نگاه
شرکت سفران و مورفو بزرگترین شرکت خصوصی فرانسوی در زمینه دولت الکترونیکی است و اجرا و پیاده سازی  دولت الکترونیکی 24 کشور را
برعهده دارد.
محصولات این شرکت شامل کارت های هوشمند، چاپ و تولید انواع کارت های شناسایی با امنیت بالا، تجهیزات شناسایی بیومتریک، گیت های فرودگاهی اتوماتیک، موتور جت و سیستم های ناوبری هواپیماهای مسافری، دستگاه های امنیتی  تشخیص دهنده های مواد منفجره ، مخدر و شیمیایی مختلف، دوربین های ثبت سرعت و شناسایی خودرو و تمامی نرم افزار ها و سخت افزارهای مورد نیاز این سیستم ها است.
تمامی تولیدات این شرکت بدون تاثیرپذیری از تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران قابل استفاده در صنایع هوایی، بهداشت و درمان، هویت الکترونیک و غیره توام با انتقال و بومی سازی تکنولوژی با استفاده از نیروهای متخصص داخلی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :