آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 62500
تاریخ انتشار : 20 آبان 1393 11:14
تعداد بازدید : 1298

دستاوردهای حضور ایران در نمایشگاه گیم کانکشن فرانسه تشریح شد

تبادل نظر با 40 ناشر خارجی برای عرضه بازی های ایرانی

مدیر واحد تولید بنیاد ملی بازیهای رایانه ای، آشنایی با خواسته های ناشران و بازار بین المللی، شناخت علاقه مخاطب خارجی، آگاهی از حجم مخاطب در کشورها، سرویس های ارایه شده، پیدا کردن روند بازار را از اهداف حضور بنیاد در نمایشگاه های بین المللی دانست و گفت: تمرکز حمایتی بنیاد بر روی بازی هایی است که مخاطب بین المللی نیز آن را بپسندد.


خبرگزاری مهر- مهرداد آشتیانی افزود: فلسفه حضور بنیاد ملی بازی های رایانه ای در نمایشگاه های بین المللی ایجاد تعامل با کشورهای خارجی برای معرفی بازی های ایرانی و ایجاد بستر مناسب برای نشر تولیدات داخلی است.
وی با بیان اینکه بنیاد ملی بازی های رایانه ای با 30 بازی ایرانی که کیفیت لازم برای حضور در عرصه های بین المللی را دارد در نمایشگاه گیم کانکشن فرانسه حضور یافت گفت: از این تعداد بازی می توان از ارتش های فرازمینی، شبگرد، شهر بختک ها، خروس جنگی، فریاد آزادی، بیداری، پروانه، عملیات روباه، کله خفن، Hate the sin, Love the sinner  و بازی Bloody Streets نام برد.
مدیر واحد تولید بنیاد ملی بازی های رایانه ای گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده با 30 ناشر خارجی که 40 درصد آن آمریکایی،30 درصد اروپایی و 30 درصد از آسیای شرقی بودند، در زمینه معرفی بازی های ایرانی به تبادل نظر پرداختیم.
آشتیانی گفت: ناشران خارجی علاقه خاصی به بازی های ایرانی از جمله بازی ارتش های فرازمینی، خروس جنگی، کله خفن و همچنین بازی های قدیمی Hate the sin, Love the sinner و  Bloody Streets داشتند.
وی با بیان اینکه نتیجه نهایی نمایشگاه گیم کانکشن پس از ارزیابی دو هفته ای آثار ارسالی به این رویداد مشخص می شود افزود: مسوولان بنیاد در نظر دارند برای اولین بار طبق برنامه ریزی کاری منظم، اتفاقات نمایشگاه گیم کانکشن فرانسه را تا رسیدن به نتیجه مثبت یا منفی پیگری کنند.
آشتیانی با یادآوری اینکه بنیاد ملی بازی های رایانه ای پل ارتباطی بین تولید کننده و ناشران خارجی است، افزود: پس از دریافت نتایج و نظر ناشران موارد را با تیم تولید کننده در میان می گذاریم تا در زمینه بهبود و رفع مشکل بازی اقدامات لازم انجام گیرد.
آشتیانی بازی ارتش های فرازمینی را محصول شاخص در حد استاندارهای  بین المللی معرفی کرد .


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :