آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 62501
تاریخ انتشار : 20 آبان 1393 11:15
تعداد بازدید : 759

نرم افزار مقابله با زمین خواری طراحی شد

معاون توسعه، مدیریت و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست از راه اندازی نرم افزار جامع برای کنترل پرونده های زمین خواری با همکاری وزارت مسکن و شهرسازی خبر داد.

ایسنا- سید محمد مجابی در رابطه با ارتقای ضریب حفاظتی مناطق گفت: آنچه در مناطق تحت حفاظت اهمیت دارد، رعایت استانداردهای لازم برای این مناطق است یعنی اقدامات موثری برای استانداردهای حفاظتی صورت بگیرد.
وی افزود: با استفاده از دوربین های دوربرد و همچنین بررسی های ماهواره ای به طور کلی تجهیزاتی که جنبه مخابراتی دارد از نظر فیزیکی این مناطق مجهز می شوند که برای اجرای آن برنامه هایی را تدوین کردیم.
وی به موضوع تعرض به مناطق حفاظت شده به عنوان یکی از عوامل تهدید کننده اشاره کرد و گفت: زمین خواری نکته بسیار جدی در این حوزه است و در حال حاضر پیگیری بسیاری از پرونده هایی که منتج به رای شده است را در دستور کار قرار داریم و برای رفع تصرف مناطقی که به صورت عدوانی تصرف شده است پیگیری جدی می شود.
مجابی تاکید کرد: در استان های بوشهر و فارس و تهران موارد متعددی از تصرفات زمین داریم؛ اما به دلیل ارزش بالای اراضی در استان تهران بالاترین میزان تصرفات مربوط استان تهران محسوب
می شود.
وی افزود: با مشاور رییس جمهور و دبیر ستاد مبارزه فساد دولت نیز جلسه ای در خصوص زمین خواری داشتیم. همچنین در جلسه ای که با حضور تابش، رییس فراکسیون محیط زیست برگزار شد تصویب شد که نرم افزاری جامع برای این موضوع راه اندازی شود.
مجابی گفت: از کارهایی که به صورت مشترک با وزارت مسکن و شهرسازی پیگیری می شود راه اندازی این نرم افزار جامع دقیق است چراکه با استفاده از این نرم افزار، اطلاعات پرونده های زمین خواری در سطح کشور از مرحله شکل گیری تا مرحله اجرا و قطعیت قابل دسترس
خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :