آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 62506
تاریخ انتشار : 20 آبان 1393 11:21
تعداد بازدید : 815

دلیل تخلیه خطوط اینترنت از دید مدیرعامل سابق شرکت ‌

فیضی: شبکه مخابرات سنگین شده است

صابر فیضی معتقد است: برای بهبود اوضاع درآمدی مخابرات بهترین راهکار آن است که بخشی از کار به شرکت های مختلف سپرده شود.


ایسنا- مدیر عامل پیشین مخابرات ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر این که به نظر می رسد در سال های گذشته مخابرات فعالیت چندانی در حوزه ارایه سرویس های ارزش افزوده نداشته و خدمتی فراتر از تلفن ثابت و درنهایت اینترنت ارایه نکرده، گفت: این موضوع در سیاست های مخابرات ریشه دارد و به نظر می رسد لازم است حتما این شرکت به حوزه عرضه خدمات ارزش افزوده ورود پیدا کند.
فیضی ادامه داد: البته برای ورود موثر به این بخش بهترین راه آن است که مخابرات راه را برای ورود سایر شرکت ها باز بگذارد تا در این حوزه شرکت های مختلف به سرمایه گذاری بپردازند.
وی در عین حال یادآور شد: با این شیوه امکانی برای افزایش درآمد های مخابراتی نیز پیش خواهد آمد و اگر این بستر باز گذاشته شود، افراد متعددی برای سرمایه گذاری در آن ورود خواهند کرد.
مدیر عامل پیشین مخابرات ایران درباره خصوصی سازی همچنین عنوان کرد: متاسفانه در ایران اینگونه تصور می شود که تمام کار باید برعهده یک بخش باشد، اما در دنیا کار به شکل زنجیره وار انجام می شود و شرکت های مختلف به همکاری با یکدیگر می پردازند و به طور مجموعه وار به ارایه خدمت به مردم می پردازند، اما در ایران جای این زنجیره خالی به نظر می رسد و این موضوع تنها به مخابرات هم منحصر نمی شود.
فیضی همچنین عنوان کرد: در دوره فعالیتم در مخابرات همواره می گفتند که از شرکت های PAP حمایت می کنم، اما واقعیت این است که این صلاح مجموعه بود. اکنون شما شرایط واگذاری ADSL را در نظر بگیرید. ما تعداد بالایی مشترک داریم اما افراد مختلفی هم هستند که سرویس خود را پس داده و تخلیه می کنند، چرا که شبکه و سیستم ما سنگین شده است.
عضو هیات مدیره شرکت تالیا درباره وضعیت این شرکت، پس از صحبت های وزیر ارتباطات درباره تالیا نیز توضیح داد: تالیا از ابتدا پیمانکار مخابرات بوده و لازم است برای موارد این چنینی خود مخابرات ورود کند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارید که عملکرد ضعیف موجب شده که شرایط این شرکت این گونه پیش رود، نیز گفت: به هرحال عملکرد این شرکت ضعیف بوده که چنین وضعیتی برای آن ایجاد شده است. حال نیز عاقبت و سرانجام تالیا به مجموعه مخابرات و سیاست گذاری آن بستگی دارد و اگر برنامه ریزی و سیاست گذاری مخابرات و سرمایه گذاران این شرکت همسو باشد شاهد رشد تالیا و در غیر این صورت شاهد درجا زدن آن خواهیم بود. فیضی در پایان در پاسخ به مطلب دیگری مبنی بر این که آیا کم توجهی مجموعه مخابرات به تالیا را قبول دارد، گفت: در گذشته اوضاع بدین شیوه بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :