آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6264
تاریخ انتشار : 1 اسفند 1390 10:22
تعداد بازدید : 462

پليس فتا و دستگيري هكر هتاك

رییس پلیس فتا استان فارس گفت: فردی از طریق اینترنت، کامپیوتر زنی را هک و اقدام به سرقت فایل های خصوصی و انتشار این اطلاعات در فضای مجازی کرده بود، به دام پلیس افتاد.

فارس- سرهنگ حسینی بیان داشت: پیرو شکایت خانمی مبنی بر هتک حرمت وی در یکی از سایت‌های اجتماعی و هک سیستم، ماموران به سرعت اقدامات خود را آغاز کردند.
وی گفت: طبق اظهارات این خانم فرد یا افرادی مشخص از طریق اینترنت به رایانه‌ شخصی وی نفوذ کرده و تصاویر شخصی و خانوادگی وی را سرقت و به همراه بیوگرافی وی با عناوینی بسیار زننده بر روی صفحه‌ یکی از سایت‌های اجتماعی پخش کرده‌اند.
حسینی ادامه داد: کارشناسان در ابتدا صفحه‌ مورد نظر را بررسی کردند و پس از تحقیقات فنی و تخصصی و بررسی صفحه مورد نظر، متهم را شناسایی و دستگیر کردند.  رییس پلیس فتا استان فارس به کاربران هشدار داد: هیچ‌گاه اطلاعات و تصاویر و فیلم‌های شخصی و خانوادگی خود را به اشتراک نگذاشته و نسبت به تنظیم محرمانگی آن دقت کنند. در صورت استفاده از اینترنت، این اطلاعات را در پس زمینه‌ خود قرار ندهند و امکان دسترسی فایل‌ها را برای افراد دیگر محدود و یا مسدود کنند.  وی افزود : دسترسی به سیستم‌های خانگی و اداری و سرقت اطلاعات جرم تلقی می‌شود. همچنین سوءاستفاده از اطلاعات شخصی افراد در فضای مجازی و انتشار دادن این اطلاعات، موجب هتک حرمت و یا آزار رساندن به دیگران جرم محسوب می‌شود و پلیس فتا با این مجرمان برخوردی قاطع و قانونی خواهد داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :